Як правильно вибрати електромобіль із пробігом: поради експертів

Електрокари поки що займають невелику частку на ринку машин з пробігом в Україні. Проте, купівельний інтерес до них стабільно зростає.

Експерти поділилися рекомендаціями для охочих купити електрокар із пробігом і розповіли, на що варто звернути увагу при виборі такого автомобіля.

Перший крок до покупки електроавто з пробігом – це перевірка його історії. Купуючи машину на аукціоні за кордоном, необхідно уважно перевіряти аукціонні листи та перекладати всі примітки. Якщо електрокар має історію пробігу в Україні, перевірити її можна за допомогою спеціалізованих сервісів.

Оскільки електромобілі на український ринок надходять здебільшого з аукціонів, є ризик зіткнутися з авто-потопельником. Тому при особистому огляді насамперед обов’язково потрібно перевірити електрокар на наявність слідів води: конденсат на оптиці, наліт на відбивачах фар, специфічний запах вогкості та плісняви в салоні, патьоки та плями на оббивці.

Тепер щодо кузовного ремонту електромобіля. Загалом він не відрізняється від огляду будь-якого автомобіля. Про те, що перед нами бита машина, говорить порушення геометрії кузова, двері, що заїдають, а також багажник, що погано закривається. Також про непросту долю «електрички» можуть розповісти кріплення зі збитою фарбою, відсутність кліпсів та заглушок тощо.

Як відомо, від стану акумуляторної батареї залежить запас ходу електрокара, тобто відстань, яку машина здатна пройти на одному заряді батареї. Інколи «електричка» з невеликим пробігом може мати вже майже повністю вбитий акумулятор. Електрокар у віці з невеликим пробігом має насторожити. Велика ймовірність того, що він довго стояв із повністю розрядженою батареєю, а це означає, що деградація батареї буде значною. Найпростіший спосіб перевірити стан елементу живлення – поглянути на шкалу на панелі приладів. Для більш детальної інформації знадобиться діагностики на сервісі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!