Як позбутися від шуму шипованих шин: поради експертів

Шиповані шини можуть виручити взимку на слизькому дорожньому покритті, але вони мають досить суттєвий недолік – занадто гучний шум при їзді. Перш за все, щоб його зменшити, треба правильно обкатати шиповану автогуму. П’ятсот перших кілометрів бажано їздити на швидкості до 75 км/год. При цьому необхідно уникати екстрених гальмувань та прискорень. В результаті такої “обкатки” верхній шар гуми буде рівномірним, а також виникне так званий ефект “притирання” – шипи притупляються та зменшують вібрацію.

Крім того, треба уважно слідкувати за тиском в колесах. Нерідко саме через те, що колеса перекачані чи не мають потрібного тиску, виникає неприємний шум. Зменшити шуб також можна шляхом вибору правильної моделі від відомого виробника. Зверніть увагу на малюнок протектора. Шини з асиметричним протектором й не занадто широкі шумлять менше.

Також грає роль кількість шипів на покришці. Оптимальний показник до 100 шипів на колесо. Для зменшення шуму від коліс в салоні можна зробити додаткову шумоізоляцію колісних арок. На порожнини колісних арок можна нанести шар вібропласту або покрити їх поверхню спеціальною рідиною.

Якщо вищевказані методи не особливо допомагають, то варто провести балансування коліс. Гучність шин також безпосередньо пов’язана з неправильним кутом установки або відсутності співвісности, у такому випадку варто відправитися на схід-розвал. Якщо одне з коліс зношується швидше за інших, то необхідно перевірити стан ходової.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!