Xpeng представила автопілот для своїх електромобілів, його можна встановити з оновленням ПЗ

Компанія Xpeng анонсувала платформу автопілота City NGP (Navigation Guided Pilot), призначену для їзди містом в напівавтономному режимі – виробник зараз проводить її випробування, система ж обіцяє можливості, що не поступаються Tesla FSD.

Як заявили в Xpeng, система City NGP допоможе автомобілю самостійно вирішувати «повний спектр завдань з водіння», у тому числі забезпечувати рух на «безпечній дистанції» від машини, що рухається попереду, проводити перебудову, обгін, об’їзд нерухомих машин та інших об’єктів, а також підтримувати належну швидкість по ходу руху. Наголошується, що система розроблена для роботи не на автомагістралях, а в свідомо складніших умовах міста, де більше потенційно небезпечних об’єктів та сценаріїв. Випробування City NGP проходять за участю деяких власників преміальної версії седана Xpeng P5 у місті Гуанчжоу, де розташована штаб-квартира компанії.

Про City NGP компанія розповіла в ході анонсу чергову версію системи допомоги водієві XPILOT 3.5 — вона дозволяє автомобілю самостійно здійснювати деякі функції, проте присутність людини за кермом залишається необхідною. У ході випробувань Xpeng буде необхідно на ділі довести надійність та безпеку City NGP, перш ніж регулюючі органи схвалять розгортання системи на всій території Гуанчжоу або всієї країни.

Компанія повідомила, що всі бажаючі взяти участь у випробуваннях можуть завантажити систему з оновленням ПЗ, пройти семиденний період ознайомлення з нею, а також проїхати більше 100 км, перш ніж City NGP можна буде використовувати на будь-яких доступних дорогах. Система поставлятиметься в комплекті з новим кросовером Xpeng G9, який дебютує у Китаї вже завтра.

City NGP, як і багато її китайських аналогів, працює на апаратній платформі NVIDIA. США запровадили заборону на ввезення прискорювачів для систем штучного інтелекту до Китаю, проте, як зазначив представник Xpeng, він поширюється на серверні прискорювачі, а не автомобільні чипи, тому ризику санкцій немає.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело cnbc.com