XPeng планує продавати за межами Китаю більше половини своєї продукції

Серед молодих і амбітних конкурентів Tesla у Китаї є компанії, готові активно освоювати закордонні ринки, Xpeng і Nio можна віднести до їх числа, оскільки обидві вже роблять реальні кроки з просування продукції в Європі. Віцепрезидент Xpeng заявив, що половину своїх електромобілів компанія має намір продавати за межами Китаю.

Після оголошення результатів кварталу віцепрезидент і голова ради директорів Xpeng Motors Браян Гу (Brian Gu) в інтерв’ю CNBC поділився планами виробника щодо освоєння ринків інших країн. У довгостроковій перспективі, за його словами, компанія реалізовуватиме половину своєї продукції за межами КНР. Примітно, що й конкуруюча Tesla зараз дійшла близької пропорції, отримуючи 46,6% виручки на території США, де й розпочала свою діяльність кілька років тому. Китаю нині припадає 22,6 % виручки Tesla, тут з’явилося перше підприємство компанії поза США.

Вже наступного року Xpeng вийде на ринки Швеції, Данії та Нідерландів, де електромобілі дуже популярні. Ще в грудні минулого року компанія розпочала постачання електромобілів китайського складання до Норвегії. Багато китайських компаній готові почати європейську експансію саме з цієї країни, оскільки місцева влада багато робить для популяризації електромобілів і розвитку зарядної інфраструктури. У вересні компанія Nio, що конкурує, відкрила автосалон в Осло і почала постачання своїх електромобілів на місцевий ринок. Компанія BYD почала постачання електромобілів до Норвегії цього літа, і до кінця року розраховує відвантажити 1500 екземплярів. Принагідно цей автовиробник освоює ринки країн Латинської Америки.

За словами голови ради директорів Xpeng Motors, компанія досягне беззбитковості протягом двох років. Приклад Tesla свідчить, що активний розвиток виробництва може тривалий час змушувати компанію працювати на збиток, але китайські конкуренти демонструють вищі темпи зростання. Першу сотню електромобілів Xpeng розміняла через шість років з моменту заснування компанії, хоча серійне постачання розпочалося лише у грудні 2018 року. Для виходу на беззбитковість Xpeng має щороку виробляти щонайменше 150 тисяч електромобілів.

Сьогодні найпопулярнішою моделлю марки залишається седан P7, на який припадає 77% реалізації електромобілів. Першим Xpeng був кросовер G3, а в жовтні вона представила більш доступний седан P5. Нарешті, активну участь в освоєнні зарубіжних ринків має взяти представлений нещодавно кросовер G9.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело cnbc.com

Коментарі
Завантаження...