XPeng, NIO і Li Auto через локдауни в квітні разом відвантажили не більше 18 тисяч електромобілів

У сегменті виробництва електромобілів вплив локдаунів у Китаї, які розпочалися наприкінці березня, найчастіше обговорювалися в контексті діяльності Tesla, але й її китайські конкуренти на звітних заходах поскаржилися на вплив даного чинника. Компанії XPeng, NIO та Li Auto у квітні випустили не більше 18 тисяч машин загалом, послідовне зниження вимірювалося десятками відсотків.

Зокрема, як пояснює ресурс Barron’s, компанія NIO скоротила обсяги постачання електромобілів у квітні з 10 000 до 5074 штук порівняно з березнем, а у квітні минулого року показник досягав 7100 машин. Загалом у першому кварталі компанія поставила близько 26 тисяч електромобілів, а галузеві аналітики очікують, що у поточному кварталі ця кількість зросте до 31 тисячі електромобілів. Виробник в офіційному прес-релізі відкрито послався на вплив локдаунів у Китаї на свою здатність поставити у першому кварталі достатню кількість готової продукції.

Li Auto у квітні довелося скоротити обсяги постачання електромобілів з 11 000 до 4167 штук у порівнянні з березнем, і навіть у квітні минулого року вдалося відвантажити 5500 електромобілів. За підсумками кварталу компанія відвантажила майже 32 тисячі електромобілів і виручила $1,5 млрд, у другому кварталі сума може зрости до $1,9 млрд. Регіони зосередження виробничої активності Li Auto в Китаї було порушено локдаунами.

XPeng на цьому тлі виглядає найуспішнішим виробником електромобілів із усієї трійці. У квітні компанії вдалося відвантажити 9002 електромобілі, хоча березень був більш вдалим з обсягом поставок на рівні 15 000 машин. З іншого боку, у квітні минулого року XPeng поставила лише 5000 електромобілів, тож у річному порівнянні спостерігається очевидний прогрес. Усього за квартал компанія відвантажила близько 35 000 електромобілів, виторг досяг $1,1 млрд, а в другому кварталі він може збільшитися до $1,3 млрд.

Усі три виробники у квітні відвантажили 18 тисяч електромобілів. Це найгірший місячний результат з травня минулого року і нижчий за лютневий обсяг 21 тисячі машин, який виявився досить скромним через святкові канікули в Китаї. Втім, якщо розглядати період з початку року по квітень включно, всі три виробника збільшили обсяги поставок на 73 % порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело barrons.com