Виїзд на перехрестя на червоне світло обійшовся водієві в 600 тис. грн.: що сталося

Дуже часто водії, умисно порушуючи правила дорожнього руху, не прогнозують подальші більш серйозні наслідки.

Основна увага водія, який порушує ПДР, зосереджена лише на сумі адміністративного штрафу, який є зазвичай надто мізерним. Саме незначний розмір штрафу провокує на порушення правил.

Однак, подальші наслідки порушення ПДР можуть полягати не лише в адміністративному штрафі. А й у пошкодженні транспортних засобів чи іншого майна на значні суми. Або ж у вигляді шкоди здоров’ю чи життю інших людей, що є ще ціннішим. Про це пише Дорожній Адвокат.

Фактичні обставини однієї справи

У одній з таких ситуацій водій поспішав у своїх справах. При увімкненні червоного світла світлофору виїхав на перехрестя. В цей час інший водій при увімкненні зі свого боку зеленого світла почав рух.

Як наслідок відбулося ДТП з вини водія, який не зупинився на червоне світло, а продовжив рух. Експерти оцінили вартість пошкоджень автомобіля потерпілого водія на загальну суму 700 тис. грн.

Страхова компанія без заперечень виплатила свою частку. Сплатила відповідно до поліса страхове відшкодування у розмірі 100 тис. грн. Решта 600 тис. грн. повинен був відшкодувати винуватець ДТП.

Як вчинив винуватець ДТП

Винний водій всіляко намагався перекинути вину на потерпілого водія. Зокрема затягував розгляд судової справи, де розглядалось питання його вини, замовляв приватні експертизи із дослідженням питань не по суті тощо.

Проте, після того, як експерти визнали його остаточно винним, винуватець відмовився повертати вказані 600 тис. грн. Тому потерпілий подав позов до суду. У позові просив стягнути вказані суми з винуватця ДТП у примусовому порядку. Справа надійшла на розгляд до Верховного суду.

Що вирішив суд

Під час розгляду справи суд врахував, що згідно зі статтею 1194 Цивільного кодексу винуватець ДТП зобов`язаний сплатити потерпілому різницю між фактичним розміром шкоди та страховою виплатою.

З урахуванням зазначеного, Верховний суд зробив висновок, що винний у ДТП водій, який дозволив собі здійснювати рух на червоне світло, повинен сплатити потерпілому 600 тис. грн. Крім цього суд стягнув з винуватця витрати на експертизу пошкоджень автомобіля та судовий збір (Справа №645/6088/18).

Висновки

Таким чином, умисний рух на червоне світло обійшовся порушнику в 600 тис. грн. Навряд чи надалі він дозволить собі порушувати вимоги світлофора. Хоча можна було уникнути таких наслідків, просто дотримуючись правил дорожнього руху.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!