Виробник вантажівок MAN планує створити 200 водневих вантажівок, щоб довести, що водень неефективний

MAN, другий найбільший виробник комерційних вантажівок у Європі, оголосив про плани створити 200 напівпричепів, оснащених водневими двигунами. Однак, незважаючи на цей крок, компанія зберігає скептичну позицію щодо застосування водню як транспортного палива.

Попередня заява MAN стверджувала прихильність до використання електромобілів з акумуляторами для більшості завдань. Це суперечить твердженню про створення продукту, що працює на водневому паливі. Планується, що ці напівпричепи будуть доступні для обмеженої кількості клієнтів, що перевозять важкі вантажі, такі як деревина або компоненти для вітряних турбін. Щодо перспективи водневого палива, компанія дотримується думки про те, що «мине ще кілька років, перш ніж технологія стане по-справжньому готовою до ринку та конкурентоспроможною».

Генеральний директор MAN Truck Олександр Власкамп (Alexander Vlaskamp) раніше висловлював сумніви щодо ефективності водневих технологій порівняно з акумуляторами. Він зазначав, що зараз вартість водню становить 13-14 євро, і він не є екологічно чистим. Власкамп також вказував на потребу у розробці «зеленого» водню, який використовуватиметься у промисловості.

Тим не менш, MAN продовжує дослідження в галузі водневих технологій, пояснюючи це необхідністю перевірки гіпотези щодо потенціалу цього виду палива. Власкамп зазначає, що хоча використання водню в транспорті може стати реальністю до 2035 року, це буде можливе лише за наявності екологічно чистого водню за прийнятною ціною та відповідною інфраструктурою.

Цією ж думкою поділився член ради директорів MAN з досліджень та розробок, Фредерік Зом, наголошуючи на тривалому шляху розвитку водневих технологій: «у майбутньому ми обслуговуватимемо переважну більшість транспортних завдань наших клієнтів за допомогою акумуляторних електричних вантажівок».

Вантажівки MAN gTGX, оснащені водневими двигунами H2, з баком на 56 кг, здатні заправлятися за 15 хвилин при тиску 700 бар, обіцяють мінімальні викиди та потужність, достатню для перевезення понад 100 тонн корисного навантаження.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co