Volvo планує побудувати третій європейський завод у Словаччині

Перші автомобілі зійдуть з конвеєра нового підприємства у 2026 році.

Volvo був одним із перших автовиробників, які оголосили про поступову відмову від двигунів внутрішнього згоряння, внаслідок чого наприкінці цього десятиліття шведська марка вироблятиме виключно електрокари. У рамках своєї довгострокової стратегії компанія планує інвестувати 1,2 мільярда євро в новий завод компанії, який збудують недалеко від словацького міста Кошице.

Нове підприємство Volvo почнуть будувати з наступного року. Згідно з планом, обладнання та виробничі лінії буде змонтовано вже у 2024 році, проте серійне виробництво електромобілів розпочнеться не раніше 2026 року. Виробнича потужність нового майданчика становитиме 250 тисяч машин на рік. Загалом на ній працюватиме 3300 співробітників.

Volvo не розкриває подробиці про моделі, які планується збирати у Словаччині, зазначаючи лише, що це будуть електромобілі нового покоління, побудовані на спеціальній електричній платформі. Наприклад, актуальні XC40 та C40 Recharge базуються на архітектурі, яка була створена ще для моделей із ДВЗ.

Нагадаємо, що Volvo не будував нових заводів у Європі ось уже шість десятиліть. Перший майданчик у Торсланді було відкрито ще 1964 року, а ще за рік запрацювало підприємство у бельгійському місті Генті. Загальний обсяг випуску двох виробництв сягає 600 тисяч автомобілів на рік. Як ми вже згадували, всього планується інвестувати близько 1,2 млрд. євро, 20 відсотків з яких покриє уряд Словаччини.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!