Volkswagen збирається відродити марку Scout для виробництва електричних кросоверів у США

Про стратегічне значення ринку США для Volkswagen нещодавно висловився генеральний директор Герберт Дисс (Herbert Diess). Другий за величиною автовиробник світу задовольняється в США лише 5 % ринку легкових транспортних засобів, тоді як у сегменті електромобілів його частка сягає 8 %. Компанія має намір використовувати торгову марку Scout для запуску лінійки електромобілів підвищеної прохідності спеціально для США.

Про ці плани вперше повідомило видання The Wall Street Journal. Компанії Volkswagen права на марку Scout належать з 2020 року, хоча до 1985 року під нею випускалися автомобілі підвищеної прохідності, поки компанія International Harvester не пішла з ринку. Знайомий американцям з 60-х років минулого століття бренд може використовуватися Volkswagen для експансії електромобілів на ринку США.

Німецький автоконцерн готовий вкласти $1 млрд у становлення цього бізнесу, і до 2026 року налагодити у США виробництво однойменних електромобілів на абсолютно новій платформі, що дозволяє створювати гаму машин із великим дорожнім просвітом. Про асортимент моделей поки говорити рано, але серед них напевно з’явиться середньорозмірний пікап, який можна порівняти за габаритами з Rivian R1T. При цьому машини Scout обіцяють бути до півтора рази дешевшими.

У перспективі Scout зможе набути деякої структурної самостійності і вийти на фондовий ринок США. З початку Volkswagen розраховує залучати до фінансування цього бізнесу сторонніх партнерів. Обсяги випуску електромобілів Scout можуть досягти 250 тисяч на рік, але для них, напевно, буде побудовано окреме підприємство, яке почне працювати не раніше 2026 року. Зберігається перспектива використання платформи Scout для створення експортних моделей, але головним завданням підрозділу Volkswagen стане експансія на ринку США.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело wsj.com