Volkswagen Polo врятовано: найдешевший автомобіль бренду випускатимуть з ДВЗ до 2030 року

Volkswagen Polo може продаватися ще п’ять років завдяки пом’якшенню законодавства ЄС щодо викидів. Початкові пропозиції щодо норм викидів Євро-7, які мали бути запроваджені цього року, мали поховати хіт Volkswagen, оскільки витрати на приведення його у відповідність звели б нанівець його прибутковість.

У 2022 році генеральний директор Volkswagen Томас Шефер заявив Autocar, що “немає сенсу використовувати дуже маленькі автомобілі після затвердження Євро-7”, тому що, за його оцінками, нові правила додали б до вартості “3000, 4000 або 5000 фунтів стерлінгів або більше”.

Проте торік ці правила були пом’якшені європейськими законодавцями у відповідь на широку критику з боку автомобільної промисловості з приводу додаткових витрат на розробку та омологацію, які вони понесуть. Переглянутий набір правил EU6e, за словами Шефера, “не такий божевільний, як передбачалося спочатку”, і в результаті “Polo продовжить своє існування”.

Нові правила, що набирають чинності 1 вересня 2024 року, накладають ті самі обмеження на викиди для автомобілів та фургонів, що й правила ЄС-6, і тому мало впливають на вартість омологації Polo. Таким чином, за словами Шефера, конкурент Renault Clio може дожити “певно до кінця цього десятиліття”.

«Ми підтримуватимемо його в актуальному стані, — сказав він, натякаючи на суттєвий раунд оновлень у середньостроковій перспективі. – Машина їде добре. Це хороша стартова точка входу до бренду».

Polo зараз коштує від 20 700 фунтів стерлінгів у комплектації Life початкового рівня, що приблизно на 445 фунтів більше, ніж у близькоспорідненої Skoda Fabia, і приблизно на 3 000 фунтів більше, ніж у Clio, але він залишається, безумовно, найдешевшою моделлю в сімействі Volkswagen.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело autocar.co.uk