Volkswagen має намір вкласти 10 млрд євро у виробництво електромобілів в Іспанії

Європа є другим за величиною ринком електромобілів після Китаю, а всередині регіону Іспанія залишається найбільшим ринком автомобілів після Німеччини, тому для концерну Volkswagen розвиток локального виробництва в цій країні є важливою стратегічною метою. На потреби експансії випуску електромобілів та тягових батарей в Іспанії компанія готова виділити 10 млрд. євро.

У березні, як уточнює Reuters, керівництво Volkswagen називало скромнішу суму — 7 млрд євро, але тепер компанія заручилася підтримкою нових партнерів і готова збільшити інвестиції у створення на території Іспанії нових підприємств із випуску електромобілів та тягових акумуляторів. По суті, два автозаводи в Іспанії будуть поступово переозброюватися для виробництва електромобілів. Материнський концерн також витратить 3 млрд євро на переоснащення чотирьох підприємств дочірньої марки SEAT, яка також переходитиме на випуск електромобілів.

На підприємстві Volkswagen, що зводиться в Іспанії, з 2026 року будуть випускатися тягові батареї сукупною ємністю 40 ГВт‧год на рік. До кінця десятиліття підприємство зможе забезпечити роботою близько 3000 осіб. В ідеалі, як заявив генеральний директор Герберт Дисс (Herbert Diess), компанія хотіла б використовувати на території країни повний цикл виробництва, від видобутку та обробки літію до збирання готових електромобілів.

Близько 500 млн. євро вкладе у створення інфраструктури для підприємства з випуску акумуляторів місцева енергетична компанія Iberdrola. Вона забезпечує партнера сонячними панелями, які дозволять частково забезпечити електропостачання з відновлюваних джерел.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com