Експерт розповів, яких водіїв в Україні змусять “перездавати на права” кожні 15, 10 і 5 років

Українська влада має намір запровадити комплексну реформу системи видачі водійських посвідчень, що свідчить про значні зміни у підході країни до безпеки дорожнього руху та транспортних правил.

Ініціатива, оголошена Юлією Клименко, заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, під час престижної конференції Infrastructure Day, має на меті посилити процедуру перевірки дійсності водійських посвідчень, особливо для водіїв, які працюють у транспортних компаніях.

Відповідно до запропонованих змін, громадяни України будуть зобов’язані поновлювати свої водійські посвідчення через певний проміжок часу, від 10 до 15 років, залежно від майбутнього законодавства, яке буде прийняте Верховною Радою. Водночас водії, які працюють у транспортному секторі, повинні будуть кожні п’ять років підтверджувати свої права на керування транспортним засобом, що відповідає стандартам, запровадженим Європейським Союзом.

Ці зміни відбулися після низки нещодавніх реформ у сфері видачі водійських прав в Україні, одна з яких передбачає спрощення процедури отримання посвідчення водія

Раніше громадяни були обмежені в отриманні посвідчення водія виключно в тому місті, де вони проходили навчання на водія. Однак, переглянуті правила тепер надають українцям свободу отримати посвідчення водія в будь-якому місті, незалежно від місця отримання освіти.

Щоб сприяти цій прогресивній зміні, громадяни України незабаром отримають доступ до уроків водіння, пунктів складання іспитів та видачі готових водійських посвідчень через визначені сервісні центри, розташовані по всій країні.

Міністерство внутрішніх справ України підтвердило, що ці оновлені водійські посвідчення можна буде отримати в будь-якому сервісному центрі по всій країні. Більше того, Міністерство також оголосило, що тепер громадяни матимуть можливість складати практичні іспити з водіння та отримувати посвідчення водія в будь-якому сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ.

Ця амбітна реформа системи видачі водійських посвідчень підкреслює прагнення України модернізувати та вдосконалити своє законодавство у сфері транспорту, наблизивши його до міжнародних стандартів. Запроваджуючи жорсткіші вимоги до поновлення посвідчень та забезпечуючи доступність послуг з видачі посвідчень по всій країні, українська влада прагне підвищити безпеку дорожнього руху, підзвітність та компетентність водіїв.

Очікується, що ці заходи зроблять значний внесок у підвищення ефективності та надійності транспортного сектору в Україні, а також сприятимуть розвитку культури відповідального водіння та створенню безпечних доріг для всіх.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!