Водіям розповіли, як не отримати штраф за тоноване скло в авто

Як відомо, експлуатація машини при нанесенні на скло покриття, яке обмежує оглядовість з місця водія і погіршує прозорість скла, забороняється Правилами дорожнього руху.

Так, за керування таким ТЗ на перший раз передбачено штраф у розмірі 340 грн. (ч.1 ст.121 КУпАП). Якщо порушення вчинено повторно протягом року, то можуть позбавити права керування від 3-х до 6-ти місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб (ч.4 ст.121 КУпАП).

У той же час допускається тонування зі світлопропусканням для вітрового скла не нижче 75% та для інших не нижче 70% (п.п. 2.2.4 ГОСТ 5727-88). При цьому дзеркальне тонування заборонено у будь-якому випадку.

Проте, при накладенні штрафу визначити відсоток світлопропускання працівник поліції повинен не візуально, а лише із застосуванням спеціального приладу (тауметр).

Тому, якщо правоохоронець намагається винести постанову за тоноване скло, вимагайте провести вимірювання світлопропускання згідно з дозволеними нормативами.

Щоб уникнути неприємностей на дорозі, при здійсненні тонування скла, варто отримати на СТО відповідний сертифікат про рівень світлопропускання.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело Дорожній Адвокат