Водіям підказали спосіб уникнути штрафу за їзду без страховки

Юристи повідомляють, що якщо в базі Моторно-транспортного бюро України немає страхового полісу, то це не вважається за причину зупинки автомобіля співробітниками патрульної поліції. Вимагати документи, що підтверджують наявність страховки у водія інспектор має право лише при скоєнні ДТП та інших правопорушеннях. Таку інформацію надали спеціалісти компанії «Дорожній адвокат» з посиланням на рішення суду у справі №522\232277\30.

Згідно з інформацією, автомобіліст оскаржив штраф в розмірі 425 грн за відсутність полісу. В ході слухання суд встановив, що правоохоронці під час руху перевірили за номерними знаками машину на наявність страховки в базі вищезгаданого бюро. Коли виявилося, що страхового полісу немає, то вони увімкнули сирену та зупинили авто, мотивуючи відсутністю страховки.

Але суддя зазначив, що в законі прописаний перелік правил, згідно з якими поліція може зупиняти транспортні засоби. Крім того, конкретні статі закону «Про Національну поліцію» вимагають у правоохоронців назвати законну причину водію.

В цьому випадку поліція зупинила авто незаконно, тому що не було порушення закону з боку водія. Тому суд скасовував штраф, накладений патрульними.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело Дорожній Адвокат