Власникам автомобілів з ГБО нагадали про штрафи

Згідно чинного законодавства переобладнання транспортних засобів шляхом установки спеціального обладнання, не передбаченого нормативно-технічною документацією на даний транспортний засіб, повинно відповідати правилам, нормативам і стандартам України.

Згідно з п.31.3 «а» ПДР експлуатація транспортних засобів у разі їх переобладнання з порушенням вимог стандартів і правил, що стосуються безпеки дорожнього руху, забороняється.

Переобладнання транспортних засобів узгоджується з сервісним центром МВС. При цьому до переобладнання транспортний засіб подається для проведення огляду сервісним центром МВС, за результатами якого видається відповідний акт.

Таким чином, встановлення ГБО повинно бути узгоджене з сервісним центром МВС відповідно до встановленої процедури з отриманням відповідних дозвільних документів.

Як відомо, переобладнання, що призвело до зміни облікових даних механічного транспортного засобу, повинно бути відображено у його реєстраційних документах.

Що стосується штрафів, то керування водієм транспортним засобом, що переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, передбачає накладення штрафу в розмірі 340 грн. Якщо ж порушення допущено повторно протягом року, то відповідно до ч.4 ст.121 КУпАП передбачено позбавлення права керування строком від 3-х до 6-ти місяців.

У той же час керування водієм не перереєстрованим в установленому порядку транспортним засобом передбачає накладення штрафу 850 грн. Повторне протягом року вчинення цього порушення передбачає штраф в розмірі 1700 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело Дорожній Адвокат