В Україну повертається техогляд автівок

Українським автовласникам анонсують повернення технічного огляду транспортних засобів. Відомо, що на офіційному сайті Мінінфраструктури довгий час триває обговорення відповідного законопроєкту. Проєкт поки не став Законом, але в МВС вже закупили пересувні лабораторії для придорожньої перевірки технічного стану автомобілів.

Як повідомляє на своїй FB-сторінці заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, представники поліції зможуть перевіряти технічний стан тих транспортних засобів, які підлягають обов’язковому технічному контролю. Річ йде про комерційний транспорт та транспорт, що перевозить пасажирів й небезпечні вантажі.

Пересувні лабораторії оснащені спеціальним сертифікованим обладнанням. Патрульна поліція буде перевіряти сумарний люфт управління керма; параметри світла фар; зміст димності у відпрацьованих газах дизельних або газодизельних двигунів; вміст оксиду вуглецю в відпрацьованих газах автомобілів, що працюють на бензині або скрапленому газі; залишкову висоту малюнка протектора шин; гучність роботи транспортного засобу та інше.

Контроль транспортних засобів з перевезення пасажирів буде проводитися в місцях їх стоянки, а також – в початкових, проміжних або кінцевих пунктах їх маршрутів. Або під час в’їзду/виїзду з гаражів, стоянок і т.д.

За результатами перевірки, поліційним буде складено Акт відповідності технічного стану транспортного засобу та його обладнання у двох примірниках. А всі дані вимірювань, зазначені в Акті, будуть використані в якості доказів, на основі яких поліціянт зможе приймати рішення про притягнення водія до адміністративної відповідальності.

На пересувних техстанціях працюватимуть поліціянти, які пройшли спеціальну підготовку. А самі техстанції розподілять по всіх регіонах України.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело autoconsulting.com