В українських водіїв з’явилася важлива підстава для скасування штрафу з камер автофіксації

Автоматична фіксація швидкості руху без попередження про це водія суперечить закону.

Про це свідчить постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 20.10.2022 у справі №456/8/22.

Відповідно до частини 1 статті 40 Закону «Про національну поліцію» для забезпечення публічної безпеки та порядку поліція може використовувати автоматичну фото і відеотехніку. При цьому, відповідно до частини 2 цієї статті інформація про розміщену автоматичну фото і відеотехніку повинна бути розміщена на видному місці.

Для цього у Правилах дорожнього руху передбачено спеціальний дорожній знак 5.76 «Автоматична відеофіксація порушень Правил дорожнього руху». Цей знак інформує про можливу автоматичну фіксацію швидкості руху за допомогою спеціальних технічних засобів.

У одній з таких ситуацій кермувальник ТЗ перевищив дозволену законом швидкість на 23 км/год, при передбаченій у населеному пункті швидкості руху 50 км/год, водій здійснював рух зі швидкістю 73 км/год.

В основу дослідження суд поклав питання: чи був водій поінформований у належний спосіб про те, що ведеться автоматична відеозйомка його автомобіля?

У відповідь поліція не змогла надати жодних доказів, що на шляху у водія був встановлений відповідний дорожній знак 5.76 «Автоматична відеофіксація порушень Правил дорожнього руху».

Внаслідок відсутності жодних доказів встановлення даного дорожнього знаку, суд першої інстанції визнав таку автоматичну фіксацію швидкості руху протиправною. А складену при такій фіксації постанову – незаконною.

В суді зазначили, що автоматична фіксація перевищення швидкості може здійснюватися лише у разі встановлення попереджувального дорожнього знаку 5.76 «Автоматична відеофіксація порушень Правил дорожнього руху». Якщо ж такого знаку не встановлено, то штраф за перевищення швидкості є неправомірним.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело Дорожній Адвокат