В Україні з’явилися нові категорії транспортних засобів

Окрему категорію отримала мототехніка

Український уряд запровадив нові категорії транспортних засобів. Міністерство інфраструктури схвалило зміни до класифікації/конструкції/технічного стану транспорту, що експлуатується в країні. Відтепер нові окремі категорії має мототехніка – L1e-L7e, а також є поділ на класи М3 і М2 (автобуси й легкові автівки відповідно).

«На сьогодні у Європейському Союзі з’явилася значна кількість транспортних засобів, які належать до нових категорій і підкатегорій, та які відсутні у вітчизняному законодавстві, у зв’язку з чим не можуть імпортуватися до України та використовуватися на дорогах загального користування. Особливо це стосується категорії L, серед яких значна кількість мають електричний двигун та підвищену мобільність, що особливо важливо для великих міст», – повідомив Владислав Криклій, голова Мінінфраструктури.

За словами міністра, нові зміни урегульовують питання стосовно документації, яка підтверджує відповідну класифікацію колісного транспортного засобу й відтепер розбіжностей у класифікації не буде.

Нагадаємо, що категорією транспортного засобу є загальноприйнята класифікаційна ознака усіх наземних ТЗ, що впроваджується для офіційного регулювання та встановлена офіційними нормативними актами більшості країн світу.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело mind.ua МІТ