В Україні водіїв штрафують за поширене порушення: коли це незаконно

Українським водіям готують підвищення штрафів, а також виписують штрафи за відсутність бризковика, проте якщо на момент виїзду бризковик був на місці та відпав дорогою, такий штраф незаконний. Про це розповідає “Дорожній Адвокат”.

Ситуацію проілюстрували на прикладі водія, якого зупинила поліція та за відсутність бризковика виписала йому штраф у розмірі 340 грн на підставі частини 1 статті 121 КУпАП. Водночас водій пояснив, що на момент його виїзду авто було справно і бризковик був на місці.

У ухвалі поліції було сказано, що водій керував транспортним засобом з технічною несправністю: був відсутній задній лівий бризковик. Проте водій не погодився зі штрафом та вирішив оскаржити його в суді. У позові він не заперечував відсутність бризковика на момент зупинки, але наголошував, що на момент виїзду він був на місці.

Позивач припустив, що бризковик відпав через те, що покриття автодороги було незадовільним. Таким чином, це не залежало від його волі і в його діях не було наміру. Несправність водій усунув на місці її виявлення, після чого продовжив рух.

Суд зазначив, що згідно з пунктом 31.5 правил дорожнього руху у разі виникнення в дорозі несправностей, зазначених у пункті 31.4 цих Правил, водій повинен вжити заходів для їх усунення, а якщо це зробити неможливо – рухатися якнайкоротшим шляхом до місця стоянки або ремонту.

Суд узяв до уваги відсутність наміру в діях водія та врахував усунення виявленої несправності на місці зупинки. За результатами розгляду справи суд визнав штраф поліції незаконним та скасував його.

Таким чином, якщо технічна несправність виникла в дорозі і водієві про це не було відомо, інцидент є не адміністративним правопорушенням, а приводом усунути ці несправності на місці.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!