В Україні поліції заборонили зупиняти авто без причини

Днями в українському парламенті було розглянуто проєкт закону №2695, яким планувалось доповнити ст.35 Закону “Про національну поліцію” в частині безпідставних зупинок під час “профілактичних заходів”, щоб надати можливість патрульним зупиняти водіїв на дорогах, коли їм заманеться. Але народні депутати не підтримали цей документ.

Статтю 35 планувалось доповнити додатковою 11-ю підставою для зупинки, яка сформульована наступним чином: “якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів… проведення таких профілактичних заходів може здійснюватися в нічний час, із двадцять другої до восьмої години, а також у святкові, вихідні дні та протягом наступного дня після таких днів”.

У разі прийняття цього документу, працівникам поліції надавалось законне право зупинення будь-якого транспортного засобу у конкретні години й дні, а саме в нічний час, із 22:00 до 08:00 години, а також у святкові, вихідні дні та протягом наступного дня після таких днів.

Однак, під час розгляду законопроєкту 16 лютого у Верховній раді, вказану норму щодо безпідставних зупинок під час “профілактичних заходів” було відхилено більшістю депутатів. Таким чином, поліція не матиме права зупиняти автомобілі без чітких законних підстав зупинки, бо на сьогодні продовжує дію стаття 35 Закону “Про національну поліцію”. Вона передбачає зупинку працівниками поліції автівок лише за наявності конкретних підстав, серед яких зокрема є порушення Правил дорожнього руху.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело rbc.ua

Коментарі
Завантаження...