В Україні на третину скоротилося автомобільне виробництво

Минулого місяця в Україні виготовили 604 одиниці автотранспортних засобів, що на 29% менше, ніж за аналогічний період 2020 року. Як зазначають аналітики, причиною такого падіння стало введення жорсткого карантину.

“Найбільше минулого місяця було вироблено легкових автомобілів – 576 одиниць. На Запорізькому автозаводі випустили 325 легкових авто, а на заводі “Єврокар” 251 авто. Не дивлячись на те, що в січні поточного року статистику в цьому сегменті формували вже два підприємства – ЗАЗ та “Єврокар”, а не одне, як минулого року, випуск легкових автомобілів в річному обчисленні впав майже на 27 відсотків”, – повідомляє асоціація автомобільних виробників України “Укравтопром”.

В той самий час випуск комерційних автомобілів (без урахування продукції підприємства “АвтоКрАЗ”, який перестав розкривати інформацію про своє виробництво з серпня 2016 року) склав всього 4 одиниці. Це вдвічі менше, ніж у 2020 році. Як і в січні минулого року, всі вони були виготовлені на заводі “Черкаський автобус”.

“На 58% впало автобусне виробництво. За місяць в Україні виготовили 24 автобуси. Найбільша кількість випустив завод” Черкаський автобус” – 15 одиниць. На Запорозькому автозаводі повідомили про виробництво 8 автобусів. Січневий результат “Часівоярського автобусного заводу” – 1 одиниця”, – зазначають в “Укравтопромі”.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело ukrautoprom.com.ua