В Ірані розробили електрокар на базі старої Kia Pride

Іранська компанія SAIPA показала на виставці досягнень автомобільної промисловості країни електричний хетч Saina S EV. Втім, серійні перспективи моделі поки що не зовсім зрозумілі.

Що цікаво, при створенні цього електрокара іранці схрестили передок від рестайлінгової Saina S з кузовом від досить старого зразка 2013 року, що вже не виробляється. Благо, обидві машини фактично являють собою одне й те саме, адже сімейство Saina лише глибокий рестайлінг Tiba. Проте використання світлотехніки, бампера та кришки багажника старого зразка на новому електромобілі викликає питання.

Салон практично не змінився, і від нього просто віє духом нульових. Всюди багато жорсткого пластику, а центральна консоль виконана за лекалами бюджетників із 90-х. Те саме стосується і керма. Але є дві деталі, які одразу видають електричну сутність машини – це відсутність важеля КПП, замість якого встановлений блок з кнопками, та рідкокристалічний дисплей, змонтований на місці аналогової панелі приладів.

В основі Saina S EV лежить платформа SAIPA X200. За цією назвою ховається старенька архітектура від Kia Pride, яку іранці серйозно модернізували. Силову установку взяли від концептуального SAIPA Saina EV 2019 року. Вона складається з одного електромотора потужністю 90 кінських сил. Розгін до першої сотні становить 12 секунд, а максимальна швидкість обмежена на позначці 130 км/год. Батарея ємністю 28 кВт*год дозволяє проїжджати близько 200 кілометрів на одній зарядці. Методика підрахунку не уточнюється.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело khodrobank.com