В Англії з’явиться перший в світі аеропорт для летючих електрокарів

Уряд Великобританії обрав компанію Urban Air Port для будівництва спеціалізованого аеропорту Air-One у самому серці Англії – в місті Ковентрі. Унікальний мініатюрний аеропорт послужить універсальним злітно-посадковим майданчиком для повітряного транспорту майбутнього – летючих електромобілів, аеротаксі та дронів, що доставляють товари споживачам.

Згідно з офіційним пресрелізом Urban Air Port, місто Ковентрі було обрано відразу з кількох причин. Він знаходиться в центрі Англії та в ньому традиційно сильна аерокосмічна промисловість. Новий об’єкт інфраструктури розташується біля стадіону Ricoh Arena на півночі міста. Поруч з ним знаходиться велика транспортна магістраль, торгово-офісний комплекс та залізнична станція. Розробники проєкту підкреслюють, що Air-One займає на 60% менше місця, ніж найближчий аналог такого споруди в “класичній” авіації – вертолітний майданчик.

Проєкт розроблений Urban Air Port відповідає сучасному принципу “інфраструктура як сервіс”. Зазначається, що це швидкомонтована металева конструкція, всі основні деталі якої вміщаються в один стандартний 12-метровий ISO-контейнер. Готовий аеропорт буде виглядати як усічений конус, нагорі якого розташується круглий злітно-посадковим майданчик. Всередині за бажанням можна облаштувати кімнати відпочинку, конференц-зону або зал очікування.

Важний нюанс – спорудження планується бути вуглецево-нейтральним, тобто всі літальні апарати, що він буде обслуговувати будуть електричними. Всю енергію для власних потреб й зарядки Air-One отримає від сонячних батарей на зовнішніх поверхнях.

Цікаво, що в реалізації проєкту Urban Air Port приймає також участь Hyundai Motor Group. Скоріш за все, саме летючі електрокари цього автовиробника з’являться першими експлуатантами аеропорту.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело thisismoney.co.uk