В 2022 році Tesla не страждатиме від нестачі акумуляторів типу 4680

Минулого року з вуст керівництва Tesla не раз звучали оцінки, згідно з якими починати серійний випуск вантажівок Semi без достатньої кількості акумуляторів нового типу 4680 не має сенсу. На минулій квартальній конференції представники компанії зізналися, що цього року Tesla отримає достатньо тягових батарей для своїх потреб.

По-перше, Ілон Маск (Elon Musk) неодноразово заявив у ході заходу, що можливості Tesla щодо збільшення обсягів виробництва електромобілів нині обмежуються дефіцитом напівпровідникових компонентів, а не акумуляторів. У сегменті стаціонарних систем зберігання електроенергії ця проблема також виражена.

Старший виконавчий віце-президент Tesla Ендрю Багліно (Andrew Baglino), що відповідає за силові установки та джерела електроенергії, на квартальному заході підкреслив, що в поточному році можливості компанії зі збільшення виробництва електромобілів також не впираються в доступність акумуляторних осередків типорозміру 4680. Tesla сподівається розпочати реалізацію перших кросоверів Model Y, що оснащуються батареями даного типу. Вони вже збираються на підприємстві в Остіні, Техас. Оскільки логістичні проблеми ускладнюють оснащення осередками 4680 кросоверів берлінської збірки, вони спочатку комплектуватимуться акумуляторами типорозміру 2170.

Поки що техаські кросовери Model Y забезпечують батареї на базі осередків 4680 японського виробництва, які поставляє компанія Panasonic. Втім, найближчим часом виробництво таких батарей буде налагоджено в масовому порядку і на підприємстві в Техасі. Керівництво Tesla підтверджує, що відразу кілька партнерів готові постачати компанію осередками типу 4680. Крім Panasonic, такі наміри раніше демонструвала і LG Energy Solution.

Наступного року, як зазначив Ілон Маск, доступність батарей типу 4680 в адекватних кількостях може стати проблемою, але поки що все впирається в чипи. Представники компанії також пояснили, що не всі елементи акумулятора перейдуть на цей форм-фактор. У тих же батареях для стаціонарних сховищ доцільно використовувати осередки на основі фосфату заліза (LFP), а останні в типорозмірі 4680 взагалі випускатися не будуть.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело seekingalpha.com