Унікальний 87-річний кабріолет від українського дизайнера виставили на продаж за $3,5 мільйона

У США на аукціон Gooding&Company виставили раритетний Hispano-Suiza J12 1936 року. За кабріолет планують виручити від 2,5 до 3,5 мільйона доларів. Про це повідомляється на сайті аукціонного дому, пише ФОКУС.

Настільки висока ціна зумовлена рідкістю моделі — випущено лише 120 розкішних Hispano-Suiza J12. Із них лише 10 отримали елегантний кузов кабріолет, створений дизайнером українського походження Жаком Савчиком.

Жак або Яків Савчик (справжнє прізвище — Савчук) виїхав у Францію з України із батьками в дитинстві наприкінці XIX століття. 1905 року 25-річний Савчик, змінивши ім’я та прізвище на французький манер, заснував в одному з передмість Парижа кузовне ательє.

Яків Савчик створював кузови ексклюзивного дизайну за індивідуальними замовленнями. Він працював із розкішними моделями Mercedes-Benz, Bentley, Rolls-Royce, Delahaye, Talbot-Lago, Pegaso, а з Hispano-Suiza співпрацював особливо активно.

Хоча більшість творінь Савчика були вельми авангардними та незвичними, кабріолет J12 вирізняється витонченим дизайном із плавними лініями кузова та великою кількістю хрому. Салон оздоблений шкірою й деревом.

Hispano-Suiza J12 оснащений величезним 11,3-літровим V12 потужністю 250 к. с. і 3-ступінчастою механічною КПП. Двотонне авто здатне розвинути 150 км/год.

Кабріолет Hispano-Suiza J12 пройшов повну реставрацію і у 2012 році виграв Гран-прі на престижному конкурсі ретроавто в Пеббл-Біч (США).

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!