Унікальну військову УАЗ “Буханка” оснастили кабіною з арматури

У столиці України не так давно з’явився автомобіль “Бронежаба” луганського прикордонного загону, який ніс службу на бойових позиціях в зоні АТО. Ця броньована “Буханка” УАЗ-3303 перебувала в зоні бойових дій на Донбасі з 2014 року, а сьогодні її можна побачити в Києві – на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.

У червні 2014 роки після загострення ситуації в Луганську й штурму управління прикордонного загону цією машиною вивозили різне майно. На початку липня того ж року, завдяки волонтерській підтримці автомобіль відправили на Миколаївський теплотягоремонтний завод, де на машину було встановлено броньований захист, який зварений із прутів арматури. Також автівку обладнали місцем стрілка в кузові.

З серпня 2014 року армована “Буханка” несла службу на бойових позиціях прикордонників біля села Югановка в Луганській області.

“Сталевий одяг” автомобіля рятував життя військовим. Унікальна машина активно використовувалася для безпечного доставлення персоналу до місця служби. Також “Бронежаба” прикривала прикордонників під час патрулювання, передислокацій, постачання та евакуації поранених.

Внаслідок масового обстрілу автівка отримала суттєві пошкодження, але після чергового ремонту знову вийшла на бойові позиції. Близько року автомобіль провів в зоні бойових дій на Донбасі. Коли “Бронежаба” вичерпала свої ресурси, прикордонники вирішили передати машину Музею.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело autocentre.ua