Український суд заборонив штрафувати автівки на єврономерах

Приємні новини для власників євроблях. Як повідомляють експерти з юриспруденції, відтепер поліція не зможе оштрафувати водія авто на єврономерах.

Нагадаємо, що згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, поліційні можуть штрафувати водіїв автівок на іноземних номерах за те, що керована ними автівка була ввезена на митну територію України іншою особою. Штраф за порушення складає 8 500 гривень.

Але як показує практика в українських судах, поліційні по факту не можуть оштрафувати водія на євробляхах. Саме таке рішення виніс Інгулецький районний суд Кривого рогу 24 грудня 2020 року.

Раніше до Інгулецького районного суду звернувся власник автівки на єврономерах. Його зупинили поліційні та виписали відповідний штраф згідно КУпАП (ст. 121 частина 8).

Позивач оскаржував дії поліції, тому що якщо автівка їздить на території України на єврономерах, то це не є правопорушенням у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Суд повністю погодився з думкою позивача та скасував постанову поліції.

Крім того, колегія суду звернула увагу на те, що поліційні та інші посадові й державні особи повинні діяти строго в рамках закону України та не порушувати його.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело mmr.net.ua