Українських автовласників зобов’яжуть заплатити податки за свої машини

До 1 лютого 2021 року в Україні буде визначено список моделей автівок, за яких потрібно буде заплатити транспортний податок. Про це офіційне заявило Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Нагадаємо, що розмір транспортного податку становитиме 25 000 гривень.

За словами представників в Міністерстві розвитку економіки, ретельно ознайомитися зі списком можна буде на офіційному порталі відомства – сайт міністерства.

Треба зазначити, що відповідно до чинного Податкового кодексу, цей податок потрібно платити тільки за ті авто, які відповідають наступним вимогам:

1. Ціна авто становить від 375 мінімалок (2,2 мільйона гривень);
2. Вік авто не перевищує 5 років.

Юристи кажуть, якщо ж не заплатити протягом 60 днів, то сума податку буде поступово зростати. За прострочення перші 90 днів – треба буде заплатити плюс 10% до штрафу. Після 90 днів – вже 20%. Саме неприємне те, що автівку за несплату податку можуть навіть заарештувати.

Крім того, податківці мають право забрати автівку, реалізувати її, А з отриманої суми отримати платіж. “Здачу” буде повернуто колишньому власнику авто.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело obozrevatel