У США безпілотним автомобілям дозволили їздити без педалей, керма і дзеркал заднього виду

Нові правила істотно спростять розробку і запуск в експлуатацію нових безпілотних автомобілів в США.

Останнім часом в США досить активно спрощують життя безпілотним автомобілям. Спочатку Національне управління безпекою руху на трасах дозволило використовувати автономний автомобіль на комерційній основі, нехай і в досить обмеженому форматі, а тепер влада країни опублікувала нові правила, які дозволяють істотно спростити конструкцію подібних авто. Новий документ визначає, якими функціями і апаратними елементами повинні володіти безпілотні транспортні засоби та які випробування з безпеки вони повинні проходити перед експлуатацією.

В опублікованому документі повідомляється, що безпілотні автомобілі можуть не мати рульового колеса, педалей, дзеркал заднього виду, лобового скла та інших компонентів, зазвичай необхідних людині-водієві. При цьому безпілотник навіть без всіх цих елементів все одно буде допущений для їзди по дорогах загального користування. Завдяки новим вимогам виробники зможуть випускати більш компактні транспортні засоби для спеціалізованої роботи. Наприклад, роботів-доставщиків, які будуть містити лише потрібне їм обладнання для перевезення продуктів або товарів, тоді як займати місце рульовим колесом більше не потрібно. За словами аналітиків, найбільше від поновлення правил виграють саме компанії, що створюють авто для доставки товарів.

Крім того, влада США позбавили виробників від цілої низки різних випробувань з безпеки. Справа в тому, що раніше безпілотні авто повинні були все одно проходити ті ж тести, що і звичайні пасажирські транспортні засоби. В ході випробувань перевірялося, наскільки будуть захищені пасажири-люди в разі зіткнення, але тепер влада оновила дані вимоги, щоб застарілі правила не перешкоджали розробці автономних транспортних засобів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com