У Норвегії почали встановлювати 360 кВт зарядні станції для електромобілів

Шведсько-швейцарська компанія ABB почала встановлювати в Норвегії зарядні станції Terra 360 – як можна здогадатися за назвою, їхня потужність досягає 360 кВт. Перші з цих станцій з’явилися в другому за величиною місті Бергені, а також на норвезькому гірськолижному курорті Гейло.

Як пояснили в ABB, Terra 360 підтримують одночасне заряджання до двох машин, динамічно розподіляючи потужність і досягаючи значення в 360 кВт – цього, за словами виробника, достатньо для повної зарядки електромобіля всього за 15 хвилин. Глава підрозділу ABB E-mobility Франк Мюйлон (Frank Muehlon) зазначив, що Норвегія ставить світовий стандарт у переході на електричний транспорт.

Із цим важко сперечатися: зараз у країні понад 600 тис. електромобілів, і впритул до свого сусіда вже підібралася Швеція. А до 2025 року Норвегія прагне стати першою країною світу, в якій продаватиметься лише електричний транспорт. За сприяння місцевої енергетичної компанії Eviny у понад 150 точках по всій Норвегії вже встановлено понад 400 станцій високої потужності.

Найпотужніша в Європі зарядна станція була встановлена ​​в іспанській провінції Біскайя, на придорожньому пункті обслуговування Угальдеб’єта, розташованому на завантаженій трасі A-8. Об’єкт, збудований іспанським енергетичним оператором Ingeteam та німецьким виробником мікросхем Infineon, ввели в експлуатацію у жовтні 2019 року — станція видає до 400 кВт. Як заявили в Infineon , цього вистачає для 80-відсоткової зарядки акумулятора на електромобілі лише за 10 хвилин. Звісно, ​​якщо машина таку потужність підтримує.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело cleantechnica.com