У Німеччині створили розумні болти кріплення з підключенням до інтернету

Фахівці знаменитого німецького інституту Fraunhofer створили болти Smart Screw Connection із вбудованою «розумною» електронікою з підключенням до інтернету. Датчики в голівці болтів безперервно контролюють щільність прилягання в області контакту з поверхнею конструкції та повідомляють про силу тиску бездротовим каналом. У разі ослаблення болтів звучить сигнал тривоги, що може запобігати аваріям та спрощує інспекцію об’єктів.

В основі розумного болта лежить покриття з тонкої п’єзорезистивної плівки DiaForce. Коли гвинт затягується, ця плівка реєструє силу натягу у трьох різних точках. Якщо згодом у будь-якій з цих точок величина сили змінюється через ослаблення болта, то електричний опір плівки також змінюється і це є показником натягу.

Живлення на датчики та електроніку болтів подається або від термоелектричного генератора, який виробляє тепло завдяки різниці температур між болтом (конструкцією) та навколишнім повітрям, або за рахунок вбудованих в головку болта фотодатчиків, якщо болти знаходяться на сонячному боці. Дальність підключення вбудованого в болти радіопередавача відносно невелика і поблизу завжди буде базова станція для підключення до Інтернету.

Розумні болти Smart Screw Connection дозволяють віддалено перевіряти конструкції з болтовим з’єднанням – мости, вітряні електростанції, елементи споруд та будівель та багато іншого. Вони значно скоротять час на перевірку стану об’єктів та зможуть попередити про наближення аварійних станів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело newatlas.com