Toyota знову стала автовиробником №1 у світі

Японська компанія Toyota повернула собі звання автовиробника №1 у світі. Зазначається, що минулий рік компанія (і ті бренди, що входять до її складу) вдалося продати приблизно майже 9,53 мільйона нових автівок. Це на 11,3 відсотка менше, ніж у 2019 році, але й цього вистачило для першого місця. З таким результатом Toyota обігнала Volkswagen Group та очолила рейтинг найбільших автомобільних компаній у світі, повідомляє Bloomberg.

Для порівняння, німецький концерн Volkswagen за 2020 рік продав 9,305 мільйона машин, що на 15,2 відсотка менше, ніж за 2019 рік. Як зазначає Bloomberg, пандемія COVID-19 серйозно вплинула на продажу німецького бренду, особливо на європейському ринку. При цьому Японія й азійський регіон в цілому постраждали від пандемії менше, ніж Європі та США, що дозволило Toyota вирватися вперед.

Зі звіту, опублікованого Toyota, стало відомо, що світові продажі автомобілів скоротилися вперше за 9 років, а машин всіх брендів концерну (включаючи Daihatsu і Hino) – вперше за 5 років. Особливо сильно знизилися обсяги реалізації автівок за межами Японії – на 12,3 відсотка, до 7,37 мільйона штук. Крім того, на ринках Латинської Америки продажі Toyota скоротили на 31,2 відсотка, а в Індонезії майже вдвічі – на 44,7 відсотка.

Нагадаємо, що концерн Volkswagen беззмінно очолював рейтинг найбільших автомобільних компаній за обсягами продажів з 2016 по 2019 рік.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело bloomberg.com