Toyota спонукатиме японців до переходу на електромобілі, продаючи кросовер bZ4X тільки в лізинг

Минулого року на частку акумуляторних електромобілів у Японії припало не більше 1% первинного ринку, і ті ж гібриди в цій країні набагато популярніші. Toyota цього року виводить на світовий ринок свій перший глобальний електричний кросовер, bZ4X, і в Японії вона не наважилася продавати його у власність, а лише пропонує взяти у лізинг.

На думку автовиробника, яку викладає Reuters, така схема дозволить залучити до користування електромобілем найбільш консервативних клієнтів, які побоюються падіння залишкової ємності тягового акумулятора, непередбачуваних витрат на ремонт та швидкого зниження вартості електромобіля, що експлуатується. З урахуванням страховки та регулярного сервісного обслуговування протягом чотирьох років кросовер Toyota bZ4X обійдеться японським клієнтам компанії $39 000 на весь термін дії договору. Його дострокове розірвання загрожує штрафними санкціями.

Нагадаємо, що в США за $42 000 передньопривідний варіант цього кросовера можна буде отримати у власність, а японський клієнт Toyota, розлучившись за чотири роки з сумою, не збереже будь-яких майнових прав на електромобіль. У поточному фіскальному році, що у календарі Toyota завершиться у квітні наступного, компанія розраховує здати у лізинг на території Японії близько 5000 кросоверів bZ4X. За підсумками минулого року в цій країні було продано приблизно стільки ж електромобілів Tesla. Крім США, на цю машину вже почали приймати попередні замовлення в деяких країнах Європи. Поки що Toyota не вирішила, коли приступить саме до продажу bZ4X на території Японії.

Минулого року імпорт електромобілів до Японії зріс утричі до 8610 транспортних засобів, приблизно 60% їх належали до продукції Tesla. Треба сказати, що і свої водневі автомобілі Mirai корпорація Toyota в Японії спочатку поширювала за лізинговою схемою для юридичних осіб, але це було зумовлено переважно високою вартістю машини. Деякі експерти скептично сприйняли ідею лізингу у випадку з Toyota bZ4X, особливо на запропонованих умовах.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com