Toyota розробила прототип легкого та безпечного водневого картриджа для транспорту майбутнього і не лише

Поки багато автовиробників роблять основну ставку на акумуляторні електромобілі, Toyota продовжує йти своїм шляхом, намагаючись знайти оптимальну технологію для використання водневого палива, не лише у транспорті, а й в інших сферах. Новий прототип змінного водневого картриджа легкий та безпечний в експлуатації.

Хоча водневе паливо є практично безпечним для навколишнього середовища, газ надзвичайно вибухонебезпечний і це обмежує сферу його застосування. Ситуацію може докорінно змінити технологія, спільно розроблена Toyota та її дочірнім підприємством Woven Planet. Основна ідея полягає в тому, що паливні картриджі можна буде заправляти на спеціальному підприємстві, транспортувати туди, де вони потрібні, а потім повертати для заправки.

Довжина картриджа становить близько 40 см, діаметр — близько 18 см, а вага — близько 5 кг. Toyota називає їх «портативною, доступною та зручною енергією, яка дозволяє доставляти водень туди, де люди живуть, працюють і грають без використання трубопроводів» з подальшою швидкою заміною та перезарядженням.

Машинами сфера застосування подібних картриджів не обмежується їх можна буде використовувати в домашній енергетиці та інших сферах. За даними компанії, газу в одному картриджі має вистачити для вироблення електрики, достатньої для безперервної роботи типової мікрохвильової печі протягом 3-4 годин.

У своєму прес-релізі Toyota зазначила, що більша частина водню сьогодні випускається з викопного палива, тому він не є по-справжньому зеленим. Проте в компанії вірять, що в майбутньому його можна буде виробляти з мінімальними викидами шкідливих речовин в атмосферу.

Toyota планує провести низку тестів у різних локаціях. Також компанія має намір побудувати комплексний ланцюжок поставок, який прискорить та спростить виробництво, транспортування та щоденне використання водню. Поки що Toyota позиціонує картриджі як рішення для персонального або домашнього використання.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело engadget.com