Toyota разом з Panasonic знизять вартість батарей на 50 відсотків

Компанії представили нову амбітну стратегію, яка дозволить протистояти електромобілям з Південної Кореї та Китаю.

Великі японські компанії Toyota і Panasonic оголосили про те, що спільними зусиллями зможуть знизити вартість батарей на 50 відсотків. Це допоможе здешевити гібридні і електричні автомобілі, щоб успішно конкурувати з аналогічними корейськими та китайськими моделями.

Варто нагадати, що у Toyota і Panasonic є спільне підприємство, в якому японський автовиробник володіє 51%, а машинобудівна корпорація 49%. На базі нього і планується випускати нові літій-іонні батареї.

Цікаво, що здешевити виробництво батарей планується вже в наступному році. А до 2025 року ставиться ще більш амбітне завдання – зменшити витрати на 65-70 відсотків. Однак багато фахівців сумніваються в можливості таких скорочень.

Як стало відомо західним ЗМІ, більшу частину витрат (близько 60%) СП витрачає на сировину. Тобто на літій і кобальт, який росте в ціні через все більшу популярність електромобільного транспорту. Решта частки доводиться на розробку, виробництво та інвестиції в існуючі заводи. Чесно кажучи, у компаній дуже мало можливостей для оптимізації.

Проте японці не втрачають оптимізму. У 2020-му СП змогло випустити майже півтора мільйона батарей, не дивлячись на певні складнощі, які пов’язані з пандемією. Більш того, планується встановити нові виробничі лінії на заводах в місті Хімедзі. У перший рік вони дадуть додаткові 80 тисяч одиниць батарей з перспективою збільшення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co

Коментарі
Завантаження...