Toyota показала прототип кросовера з ДВЗ, який працює на водні

Як найбільший автовиробник у світі, корпорація Toyota Motor досі йшла своїм шляхом у частині міграції на альтернативні енергоносії. Навіть серйозно просунувшись у використанні водневих паливних осередків, японський автогігант не закидає ідею перетворення водню на паливо для ДВЗ з мінімальними переробками. Черговий прототип дозволяє їздити на воднім, зберігаючи місце в салоні для п’ятьох осіб.

Компанія Toyota продемонструвала прототип кросовера Corolla Cross Hydrogen Concept , який оснащений модифікованим під роботу на водні двигуном внутрішнього згоряння. Раніше компанія вже випробовувала на гоночному треку версію спортивного хетчбека Yaris із силовою установкою такого типу, але тоді її елементи займали не лише багажник, а й простір сидінь другого ряду. У випадку з кросовером Corolla Cross у салоні машини залишається достатньо місця для п’ятьох осіб. Як основа силової установки використовується турбований ДВЗ об’ємом 1,6 літра від GR Corolla.

Відомо і про спільні експерименти Toyota з компанією Yamaha щодо створення двигунів внутрішнього згоряння великого об’єму, здатних працювати на водні. На думку керівництва японського автогіганта, використання водню у поєднанні з ДВЗ сприяє досягненню екологічних цілей без серйозних потрясінь для галузі виробництва таких силових установок. Як зазначається, зараз Toyota знаходиться приблизно на 40% шляху до випуску серійної версії машини з таким типом двигуна, а у випадку з прототипом Corolla Cross Hydrogen Concept, випробування в умовах зими повинні розпочатися на півночі Японії вже цього року.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело cnet.com