Toyota має намір створити інноваційну батарею для електрокарів

Компанія Toyota планує розробити концепт твердотільного акумулятора, який зможе заряджатися за кілька хвилин і забезпечувати великий запас ходу.

Презентувати нову акумуляторну батарею японський автовиробник має намір в наступному році. Серійне виробництво електромобілів з інноваційними АКБ Toyota налагодить протягом найближчих п’яти років.

Основною перевагою твердотільних акумулятором стане можливість повного поповнення заряду всього за 10 хвилин. При цьому в порівнянні з традиційними літій-іонними батареями, нові АКБ набагато більш пожежобезпечні.

Також новинка допоможе забезпечити електрокару запас ходу на одній зарядці до 500 кілометрів. Причому це в разі оснащення їм компактного автомобіля. Середньорозмірний електрокар з такою батареєю зможе проїжджати до 1000 кілометрів без підзарядки. Цього вдасться досягти за рахунок збільшення енергетичної щільності (Ватт на кілограм) елементів. Як відзначають в компанії, новий твердотільний акумулятор сильно вплине на розвиток галузі.

Перехід до нової акумуляторної технології позначиться і на постачальників. Зокрема, багато компаній, що випускають комплектуючі для електромобілів, прагнуть якомога швидше створити необхідну інфраструктуру для, щоб постачати автовиробників. Наприклад, Mitsui Mining and Smelting, більш відома як Mitsui Kinzoku, запустить пілотний завод з випуску твердих електролітів для батарей. Ще одна фірма – Sumitomo Chemical також займається розробкою матеріалів.

Варто відзначити, що компанія Nissan в даний час також розробляє власні батареї з твердотілим електролітом. Виробник має намір вивести електромобілі на їх основі на ринок уже до 2028 року.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!