Топ-3 популярні в Україні афери з покупкою авто

Держполіція попередила українців про афери на ринку вживаних автомобілів. У відомстві перелічують три найпопулярніші способи шахрайства та пояснюють, як не стати жертвою злочинців.

Зокрема, правоохоронці попереджають потенційних покупців авто про активність фішингових сайтів. Шахраї використовують копії інтернет-сторінок банків і автосалонів, щоб отримати фінансові та конфіденційні дані українців. Наприклад, сайт запитує реквізити банківських карт або номери телефонів, щоб зняти кошти з рахунків жертв.

Другим за поширеністю способом шахрайства є розміщення неправдивих оголошень про продаж автомобілів в Інтернеті. Ціни на них не досить низькі, але сама машина, як кажуть, ідеальна. Привабливі умови угод «клювали» довірливі українці, яких вимагали швидко укладати угоди з передоплатою, щоб випередити інших покупців. Судячи з усього, після перерахування коштів «продавець» більше не виходить на зв’язок.

Третя популярна схема обману українців полягає у тому, щоб запропонувати вигідну угоду щодо перегону авто з Європи. Тут зловмисники також просять передоплату, яка нібито потрібна для вирішення питань на митниці або оформлення документів.

Щоб не стати жертвою автомобільних шахраїв, поліція рекомендує проводити угоди тільки при особистій зустрічі з продавцем, а також залучати до купівлі знайомих фахівців. Гроші варто передавати лише після фактичного отримання авто. Фото автомобілів з привабливих оголошень про продаж поліцейські пропонують «проганяти» пошуковими системами. Якщо зображення вже засвітилося на сторонніх сайтах з іншими умовами, можете не сумніватися, що вас хочуть обдурити.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело ТМ