Топ-10 автомобілів, які зможуть захистити від коронавірусу

Десять моделей автомобілів, які вже мають захист від вірусів, або отримають його у найближчому майбутньому

Безпека – слово, яке отримало додаткове значення в автомобільній індустрії в 2021 році. Адже відтепер водія та пасажирів доводиться захищати не тільки від інших учасників руху, а й від вірусів.

Щоправда, далеко не всі виробники прийняли виклик від коронавірусу. Деякі, мабуть, вважають, що захист салону від «шкідників» – це проблема власника автомобіля. Що ж, нехай такий підхід буде на совісті цих брендів.

Але є компанії, які турбуються про «антивірусну» безпеку своїх автомобілів. Саме про таких виробників та їх технології вирішив розповісти AMPERCAR.com на прикладі конкретних моделей.

Треба відзначити, що у більшості випадків антивірусні системи лише тільки розробляються. Але ми впевнені, що найближчим часом вони мають з’явитися на всіх сучасних автомобілях.

Tesla Model S

Tesla спеціально не розробляла жодної технології, яка вміє вбивати коронавірус. Що ж тоді у добірці робить Model S? Справа в тому, що цей електрокар і до пандемії вмів боротися з вірусами.

Седан оснащено фірмовою системою фільтрації повітря, яка дозволяє захищатися в салоні від будь-яких шкідливих бактерій, вірусів і навіть біологічної зброї.

Щоб наочно показати, як працює система фільтрації від Tesla, розробники створили такі умови, які можна назвати екстремальним рівнем забруднення. Потім інженери Тесла запустили режим очищення. Системі знадобилося всього пару хвилин, щоб повітря в салоні було очищено настільки, щоб пасажирам навіть не знадобилися захисні маски.

Більш того, потужність фільтра виявилася такою високою, що повітря навколо автомобіля також було очищено до бездоганного стану.

Hyundai Tucson

Корейська Hyundai працює над власною системою очищення салону автомобіля. Звісно, що в майбутньому її отримає і найпопулярніша модель марки – Tucson.

Найбільш перспективним методом корейські інженери вважають впровадження ультрафіолетових ламп. За допомогою випромінювачів, встановлених на стелі, планується дезінфікувати максимальну площу інтер’єру, одночасно обробляючи сидіння, килимки, кермо і передню панель.

Ультрафіолет небезпечний для людської шкіри, тому нова функція буде включатися тільки при відсутності людей в салоні.

Jaguar I-Pace

Ще один електромобіль, який отримає захист від вірусів – Jaguar I-Pace. Компанія Jaguar Land Rover розробила спеціальну систему очищення повітря, яка вбиває близько 97% вірусів і бактерій.

В системі вентиляції всіх моделей Jaguar та Land Rover компанія планує використовувати технологію, яку винайшла Panasonic. Сенс цієї технології полягає в тому, що вона розпорошує спеціальні частинки, які нейтралізують віруси та бактерії.

Tesla Model X

Model X – ще одна модель Tesla, яка має фірмовий захист від бактерій та вірусів, такий самий, як на Model S. Інші моделі марки фірмової системи очищення повітря не мають.

У даному випадку можемо додати лише, що система фільтрації повітря, про яку йде мова, заснована на технології НЕРА. Під час її розробки спеціалісти Tesla орієнтувалися на рішення, що реалізовані в клініках і лікарнях, а також космічних кораблях.

Такій системі фільтрації вдається затримувати до 99,97% твердих частинок з повітря, що надходить в електромобіль з вулиці.

В електромобілях Model X та Model S можна спокійно переміщатися по місцевості, де спостерігається небезпечна епідеміологічна ситуація, вкрай погана якість повітря або навіть використано біологічну зброю.

Geely Icon

З початком пандемії коронавірусу китайська Geely одної з перших заявила про те, що захистить свої автомобілі від вірусів. І компанія таки це зробила.

Ще у 2020 році Geely презентувала модель с захистом від коронавірусу – кросовер Icon.

Icon отримав нову систему очищення повітря: це відповідь Система, як стверджують в компанії, усуває «шкідливі елементи повітря» в салоні, включаючи бактерії і віруси.

Ford Kuga

Ford поки що запровадив свою антивірусну систему в США в автомобілях для поліції. Але ми впевнені, що згодом вона з’явиться і в «цивільних» моделях, включаючи популярний в Україні кросовер Ford Kuga.

Нову функцію в компанії називають режимом самодезінфекціі. Після активації системи потрібно натиснути певну комбінацію кнопок круїз-контролю, після чого необхідно залишити салон.

В процесі прогрівання салону автомобіль подає світловий сигнал, попереджаючи, що перебувати в машині в цей момент небезпечно. Після того, як салон прогрівся до пікової температури, включається кондиціонер і автомобіль охолоджується.

За словами представників Ford, цей метод дозволяє вбити до 99% вірусів в салоні.

Honda CR-V

Прийнялася боротися з вірусами й Honda. Компанія розробила салонний повітряний фільтр, який, як стверджується, здатний вловлювати і деактивувати практично 100% вірусних частинок.

Антивірусний фільтр складається з чотирьох шарів матеріалу: перші два використовують мікроволокна для уловлювання пилу і квіткового пилку. В третьому є активоване вугілля для подальшої фільтрації повітря. А четвертий використовує якийсь фруктовий екстракт для уловлювання вірусних частинок.

Фільтр вже доступний на всіх актуальних моделях Honda на європейському ринку в якості опції на заміну стандартному салонному фільтру.

Mercedes-Benz Vito

Найпримітивніше вирішення проблеми з вірусами запропонувала Mercedes-Benz. Компанія почала оснащувати фургони Vito спеціальними перегородками.

Перегородка має металевий каркас і елементи декору під шкіру. Вікно зі склом з полікарбонату можна закрити спеціальними шторами. У перегородці є місткі кишені для зберігання речей і порт USB. За запитом можна встановити два дисплея для мультимедійної системи і ще один дисплей з годинником посередині.

Також можлива установка переговорного пристрою між кабіною водія і пасажирським салоном, пристрої знезараження повітря і дезінфікуючий засіб для рук.

Range Rover

Автомобілі Land Rover отримають ту саму систему очищення повітря, що й Jaguar, адже це одна компанія.

Додамо лише, що двогодинне лабораторне випробування нової системи очищення повітря Jaguar Land Rover провела міжнародна організація Texcell, що спеціалізується на вірусному тестуванні. Експерти з’ясували, що система ефективно бореться з поширенням SARS-CoV-2.

Коли нова антивірусна система кондиціювання з’явиться в автомобілях Jaguar і Land Rover, поки що невідомо.

Kia Sportage

Автомобілі Kia, включаючи Sportage, будуть боротися з вірусами так само, як і Hyundai, тобто за допомогою ультрафіолетових ламп на даху.

Але це буде не єдиний метод боротьби. В концерні Hyundai-Kia збираються впровадити ультрафіолетові лампи і в кондиціонер для його знезараження. А сидіння отримають нове протимікробне покриття.

У базових моделей на тканинній оббивці будуть застібки-липучки і блискавки, щоб знімати чохли для прання.

 

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!