Тест-драйв Porsche Taycan 4S: найдорожчий електромобіль в Україні (фото)

Електромобіль на тест надано офіційним представництвом Porsche в Україні

Восени 2019 року в Україні стартували продажі Porsche Taycan – першого серійного електромобіля німецької компанії та найдорожчої на сьогодні «електрички» в групі Volkswagen. Базовий «Тайкан» коштує близько 100 тисяч євро.

Тут варто згадати, що в історії німецького концерну був набагато дорожчий електричний проект – Audi R8 e-tron. За цей апарат німці просили мільйон євро! Хоча на конвеєрі він протримався недовго. Що й не давно з такою ціною.

Але повернемося до «Тайкана». Так, він недешевий. І, звісно, що ніколи не стане масовим продуктом, як будь-який спорткар від Porsche. Але хіба висока ціна – це привід відмовлятися від тест-драйву? Однозначно ні, вирішили ми в AMPERCAR.com, коли українське представництво Porsche запропонувало познайомитися ближче з цим красенем.

Тест-драйв Porsche Taycan 4S (фото ampercar.com)

На диво, потужний та важкий електромобіль виявився дуже слухняним та практичним. Ну, наскільки може бути практичним седан, з якого зліпили купе. Звісно, що багажник тут невеликий. Проте попереду під капотом є додаткове багажне відділення, як у Tesla Model S. Тож в цілому місця вистачає.

Тест-драйв Porsche Taycan 4S (фото ampercar.com)

Комусь також може не сподобатися сенсорне керування багатьма функціями, такими як підігрів сидінь, або клімат-контроль. Що тут можна сказати… Звикайте. До цього йдуть всі світові виробники, адже для поколінь, які з малечку вже вміють користуватися смартфоном, це не є проблемою.

Характеристики Porsche Taycan 4S

  • Максимальна швидкість: 250 кілометрів на годину;
  • Прискорення до 100 км/г: 4 секунди;
  • Потужність: 530 кінських сил;
  • Крутний момент: 640 Нм;
  • Запас ходу (WLTP): 400 кілометрів;
  • Об’єм багажного відділення: 407 + 81 л.;
  • Вартість: 3,3 млн гривень (на момент підготовки матеріалу).

Динаміка

Коли бачиш цей електромобіль, до Porsche виникає питання: чому саме спорткар?

Тест-драйв Porsche Taycan 4S (фото ampercar.com)

Розпочинати виробництво електрокарів зі спортивної моделі – м’яко кажучи, не найбільш прагматична ідея. І це легко зрозуміти, якщо подивитися на продажі Porsche. Касу компанії робить не 911-й, а Macan та  Cayenne. Тож, мабуть, з фінансової точки зору краще було б почати з кросовера.

Але в Porsche вирішили інакше. Напевно, боси компанії таким чином вирішили показати справжнє коріння славетної марки. До того ж зовсім скоро у продажу з’явиться крос-версія електромобіля – Taycan Cross Turismo. Він буде краще підготовленим до бездоріжжя та матиме більш місткий багажник. Тож німцям зможуть розширити аудиторію.

Проте поки що ми маємо справу саме зі спорткаром. Звісно, хтось може спробувати заперечити. Мовляв, це не справжній спорткар. Вибачте, але його технічні характеристики дають йому повне право на цей статус.

Тест-драйв Porsche Taycan 4S (фото ampercar.com)

Taycan 4S – модифікація, яка потрапила до нас на тест – розганяється до 100 кілометрів на годину за 4 секунди. А топовий «Тайкан» – Turbo S – здатен добратися до першої сотні менш, ніж за три секунди. В родині Porsche таке прискорення може повторити хіба що 911 Turbo.

Прискорення такої потужної електричної машини очікувано «вдавлює» в спинку крісла, і це вражає. Посадка низька і зручна, кермо гостре, що цілком типово для Porsche. Але, з іншого боку, доводиться постійно себе стримувати: не встигаєш натиснути на акселератор – і ти вже перевищив швидкість. В місті відчуваєш себе, як гончак, якого заперли в однокімнатній квартирі.

Тест-драйв Porsche Taycan 4S (фото ampercar.com)

Ще одна ознака спорту – підвіска. Вона вміє автоматично зменшувати 128-міліметровий дорожній просвіт на швидкості віще 180 кілометрів на годину. А на ходу до 30 кілометрів на годину можна вручну підняти кузов на 20 міліметрів.

Інтер’єр

Taycan – це найбільш технологічний автомобіль в лінійці Porsche. Це розумієш відразу, як відкриваєш водійські дверцята. Нас зустрічає цифрова приладова панель та два тачскріни на центральній консолі.

Тест-драйв Porsche Taycan 4S (фото ampercar.com)

Фізичних кнопок мінімум. Поклацати можна хіба що перемикачі поворотів, «аварійку» та джойстик, який виконує функцію куліси «коробки». Ну, і ще для кінестетиків є клавіші на кермі.

Все інше треба налаштовувати через тачскріни. Чи зручно це? Все залежить від вашого досвіду. Мені довелося звикати. А ось для дитини, яка звикла до iPad, салон «Тайкана» – це просто рай.

Що стосується якості матеріалів, думаю, було б якось дивно окремо нахвалювати компанію. Це Porsche. І якість салону тут відповідна.

Мультимедійний комплекс

Мультимедійне оснащення Porsche Taycan правильно називати саме комплексом. Бо в електромобілі встановлена ціла купе екранів.

Тест-драйв Porsche Taycan 4S (фото ampercar.com)

Для водія головний екран – це 17-дюймова приладова панель, яка імітує звичайні аналогові циферблати. Вона має відмінну графіку – картинка чітка, як вдень, так і вночі. З обох боків розташовані сенсорні кнопки. Тут можна перемикати фари головного світла та, наприклад відключити курсову стійкість.

По центру передньої панелі розташовано тачскрін, на який можна виводити, наприклад, навігацію, чи дані з телефону. Єдина, що дещо засмучує – всі пентаграми одного кольору. І їх важко розрізнити під час руху. Але, мабуть, з часом звикаєш до їх розташування і вже про це не думаєш.

Тест-драйв Porsche Taycan 4S (фото ampercar.com)

Всі функції, які стосуються обігріву, знаходяться не третьому сенсорному екрані. Його розмістили не центральній консолі. Ще один екран – для задніх пасажирів. Він відображає налаштування кліматичної системи.

Також окремий екран може мати передній пасажир.

Конкуренти

Коли мова заходить про конкурентів, перший, хто спадає на думку, це Tesla Model S. Але чи дійсно ці електромобілі конкурують за покупців?

З точки зору технічних характеристик порівнювати ці моделі цілком логічно. Та й представники обох компаній це вже робили неодноразово. Так, наприклад, у 2020 році Ілон Маск відреагував на те, що Білл Гейтс купив Porsche Taycan, а не Tesla Model S.

Але з точки зору філософії «Тайкан» і Model S – це все ж таки різні автомобілі. Електрокар Маска більш практичний та сімейний. Тоді як Porsche орієнтується на спорт та комфорт преміального класу.

Мабуть, найближчий конкурент Porsche Taycan це все ж таки Audi e-tron GT. Електромобілі збудовано на одній платформі, також вони схожі за технічними характеристиками.

Більш детально про Audi e-tron GT ми розповідали у матеріалі за цим посиланням.

текст і фото Віталія Єрмакова
спеціально для AMPERCAR.com

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!