Tesla відкличе 130 000 електромобілів через проблеми, що виникають під час швидкої зарядки

Компанія Tesla оголосила про відкликання 130 тис. машин через проблему, пов’язану з роботою процесора інформаційно-розважальної системи електромобілів. Під час швидкого заряджання електромобілів процесори можуть перегріватись, що веде до збоїв або повного відключення сенсорних дисплеїв авто.

При цьому власникам машин не доведеться віддавати їх дилерам або Tesla. Виробник з 3 травня почав поширювати «по повітрю» оновлення прошивки для електромобілів з такими дефектами – до них відносяться Model 3 і Model Y 2022 року, а також Model X і Model S 2021 і 2022 років.

За даними Національної адміністрації безпеки дорожнього руху США (NHTSA), в ході найшвидшої зарядки або приготування до швидкої зарядки CPU інформаційно-розважальної системи «може недостатньо охолоджуватися для запобігання нагріванню до більш високих, ніж очікувані, температури, що може призвести до уповільнення роботи процесора або перезавантаження». В результаті центральний дисплей може працювати із затримками або зображення повністю зникне. Виробник поки що не пояснює, що саме викликало проблему або як програмне оновлення дозволить її вирішити. За деякими даними, проблема пов’язана з підготовкою акумуляторів до використання зарядних станцій Supercharger.

За даними NHTSA, проблема може завадити власникам використовувати камери заднього виду, використовувати сенсорний дисплей і навіть не дасть оптимізувати роботу двірників через неможливість скористатися налаштуванням із сенсорного дисплея. Хоча поки невідомо, наскільки поширена проблема, в NHTSA повідомляють, що Tesla вже зареєструвала 59 таких випадків, а також повідомлення про реальні події, потенційно пов’язані з даною проблемою. Інформації про травми та смерті, пов’язані з цим збоєм, поки що немає.

Tesla почала минулого року постачати електромобілі з чипами AMD Ryzen для інформаційно-розважальних систем, але поки що невідомо, чи є новий процесор причиною проблеми взагалі. Раніше цього року деякі водії відзначили деяке зниження запасу ходу електромобілів, оснащених Ryzen у порівнянні зі старішими Tesla з чіпами Intel Atom.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело theverge.com