Tesla сподівається розпочати виробництво пікапів Cybertruck, вантажівок Semi та роботів тільки у 2023 році
У момент анонсу восени 2019 року компанія розраховувала поставити пікап на конвеєр до кінця 2021 року. Зараз з сайту Tesla видалено згадки про терміни початку складання Cybertruck та його основні технічні характеристики. На звітній квартальній конференції Ілон Маск (Elon Musk) заявив, що в поточному році компанія не виводитиме на ринок нові моделі, а тому й виробництво Cybertruck до кінця року не почнеться.
Згодом Tesla сподівається збільшити обсяги виробництва Cybertruck до 250 тисяч на рік. Обмежуючим фактором у цьому сенсі буде навіть не доступність тягових батарей, а здатність компанії зберегти ціну пікапа на привабливому рівні.
Tesla вже збирає електромобілі Model Y на підприємстві в Техасі та готується розпочати їх відвантаження клієнтам після отримання необхідних сертифікатів. Слідом за кросоверами Model Y на конвеєр нового американського підприємства стануть пікапи Cybertruck, але терміни початку їхнього масового виробництва компанія поки що не розкриває. Очевидно, що дефіцит компонентів завадить їй розпочати випуск пікапів цього року, а Ілон Маск лише висловив сподівання, що збірка Cybertruck розпочнеться у 2023 році. Свіжий прототип Tesla Cybertruck глава компанії вже встиг оцінити на ходу цього тижня, здійснивши пробну поїздку на околицях нової штаб-квартири в Техасі.
Повинно цього року повноцінно запрацювати й підприємство в Берліні, де теж збиратимуться кросовери Model Y, але спочатку вони будуть оснащуватися акумуляторними осередками типу 2170, а не більш прогресивними 4680, виробництво яких потрібно буде налагодити по сусідству. При цьому аналогічні кросовери техаської збірки можуть спочатку оснащуватися батареями типу 4680, якщо з’являться на ринку цього кварталу.
Ілон Маск також заявив, що наявність в електромобілів функцій автоматичного керування згодом стане одним із вирішальних факторів їхньої привабливості для клієнтів, і дозволить машинам Tesla успішно конкурувати навіть із дешевшими електромобілями інших марок. Можливості автоматичних систем управління перевищать людські здібності цього року, відповідна версія FSD має вийти до кінця року. Втім, і це гарантувати Маск не береться. Вже зараз дорогами США пересуваються близько 60 тисяч електромобілів Tesla, що беруть участь у програмі бета-тестування FSD. Наприкінці вересня їх кількість вимірювалася лише кількома тисячами.
Очільник компанії зізнався, що зараз Tesla не працює над створенням електромобіля за $25 000, який він обіцяв поставити на конвеєр за три роки у 2020 році. Поки Tesla не готова розпорошувати свої ресурси на цей проєкт, але обов’язково приступить до нього в майбутньому.
Вантажівки Semi та спорткар Roadster другого покоління компанія сподівається представити як серійні електромобілі наступного року. Це стане можливим, крім іншого, за рахунок поліпшення ситуації з доступністю напівпровідникових компонентів. Не виключено наступного року і випуск людиноподібного робота Tesla Bot, який поки що фігурує під умовним позначенням Optimus.
Згодом, як вважає Ілон Маск, бізнес з виробництва людиноподібних роботів буде приносити Tesla більше грошей, ніж випуск електромобілів. За допомогою таких роботів компанія сподівається розв’язувати проблему дефіциту робочих рук у майбутньому. Раніше Маск заявляв, що роботи навіть зможуть компенсувати падіння народжуваності та запобігти тим самим вимиранню людства. Першою сферою застосування роботів Tesla стане виробництво електромобілів на власних підприємствах. Загалом саме створення роботів Optimus стане одним з головних завдань, над якими компанія працюватиме в поточному році.