Tesla почне постачання вантажівок Semi із запасом ходу 800 км цього року

Магістральні тягачі Semi, які повинні з повністю завантаженим напівпричепом проїжджати кілька сотень кілометрів за рахунок заряду, що зберігається в тягових батареях, є одним з «довгобудів» Tesla, оскільки представлені вони були ще в 2017 році, а у виробництво мали піти в 2018 році. На цьому тижні Ілон Маск (Elon Musk) заявив, що версія Semi із запасом ходу 800 км почне поставлятися в поточному році.

Ще нещодавно глава Tesla стверджував, що постачання електричних вантажівок Semi компанія зможе розпочати не раніше наступного року. Ключовою умовою початку їхнього масового випуску має стати доступність акумуляторних осередків типорозміру 4680 у достатній кількості. На території США, де збиратимуться вантажівки Semi, випуском акумуляторів такого типу вже займається спільне підприємство Panasonic і Tesla у Неваді, а також відкрите навесні підприємство Tesla у Техасі. На одному із квартальних заходів цього року Маск заявляв, що компанія не буде обмежена у своїх планах обсягами виробництва акумуляторів типу 4680, хоча їх і планується використовувати в кросоверах Model Y, що збираються в Техасі. Поява інформації про оснащення частини електромобілів Model Y в Остіні батареями на базі акумуляторних елементів старого зразка 2170 говорило про те, що компанія все ж таки обмежена в обсягах одержуваних осередків типу 4680.

Скільки коштуватимуть електричні тягачі Semi із запасом ходу 800 км, глава Tesla уточнювати не став, але на сайті компанії за ними закріплений цінник $180 000. Не виключено, що першим клієнтам доведеться платити за такі машини більше, адже з моменту анонсу встигли подорожчати не тільки матеріали для виготовлення акумуляторів, але й інші комплектуючі. Примітно, що в серію з деяким випередженням графіка має піти «дальнобійна» версія Semi, адже вантажівка має і початкову модифікацію із запасом ходу близько 480 км.

Напередодні Ілон Маск також дав зрозуміти, що пікапи Cybertruck, збірка яких стартує до середини літа наступного року, пропонуватимуться за вищими цінами, ніж планувалося близько трьох років тому під час анонсу. Цього тижня глава Tesla наголосив, що пікапи Cybertruck будуть доступні лише з наступного року. Як і вантажівки Semi, вони збиратимуться на підприємстві у Техасі. Дослідні зразки вантажних машин збираються з минулого року на підприємстві в Неваді, як експеримент Tesla вже використовує їх для власних логістичних потреб. Хто буде першими одержувачами серійних версій Semi, Ілон Маск уточнювати не став.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело twitter.com