Tesla Model S і X зможуть самостійно вмикати задню передачу

Електроніка сама вгадує, коли потрібно здати назад.

Минулого тижня Tesla оновила Model S і Model X. Моделі майже не змінилися зовні, але отримали переглянутий інтер’єр і потужну силову установку. Виявилося, що електрокари також наділили незвичайною функцією: вони зможуть самостійно вмикати задню передачу.

Найпомітнішим нововведенням в салоні оновлених Model S і Model X став «штурвал», яким замінили традиційне кермо. Шанувальники марки висловили побоювання, що з таким кермом електрокари можуть не випустити на ринок, а також звернули увагу на відсутність звичних елементів управління.

На питання про те, як здавати назад, глава Tesla Ілон Маск відповів у своєму Twitter. Він розповів, що з оновленням автомобілі навчилися вгадувати потрібний напрямок руху і автоматично перемикатися між режимами. Для цього вони використовують дані навігатора, а також камери кругового огляду, які «бачать» перешкоди.

Однак можливість ручного перемикання електрокарам все ж залишили: в разі слабкого сигналу GPS або при поганому освітленні водій зможе самостійно перемкнути передачу, використовуючи сенсорний екран мультимедійки.

Як і нестандартне кермо, нововведення може обернутися проблемами для Tesla. Видання Motor Trend вже звернулося до Національної адміністрації безпеки дорожнього руху (NHTSA) з питанням, чи можна випускати на дороги автомобіль без селектора передач, але поки не отримало відповіді.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motortrend.com