Stellantis готує новий молодіжний електричний кросовер для Європи з дивним дизайном

Минулого тижня близнюки Citroën ë-C3 Aircross та Opel Frontera Electric опинилися в центрі уваги завдяки оголошенню їхніх офіційних цін: французька модель стартує з 26 490 євро, а німецька – з менш ніж 25 000 євро. Для двох електричних SUV європейського виробництва довжиною майже 4,40 метрів це дуже приваблива вартість.

Однак на цьому сюрпризи не закінчуються: група Stellantis завершує розробку третього “брата по платформі”, який вийде на ринок наступного року – це FIAT Multipla. Під капотом все буде відоме, тому що всі три моделі будуть побудовані на доступній платформі STLA Smart.

Основні лінії нового автомобіля були продемонстровані в лютому за допомогою прототипу Concept SUV, який сам FIAT називає Giga-Panda. Можна припустити, що новий дизайн буде продовжувати стиль нещодавно представленого Grande Panda, який привернув увагу користувачів інтернету своїм симпатичним ретро-футуристичним стилем.

Як і його молодший брат, Multipla віддасть шану історичному заводу Lingotto у Турині, Італія, за допомогою денних ходових вогнів піксельного типу, натхнених вікнами фасаду заводу. Ймовірно, FIAT відрізнятиметься від Citroën та Opel яскравішою палітрою кольорів, що надасть йому молодіжного та неформального вигляду.

Подібно до C3 Aircross і Frontera, Multipla буде доступний у п’яти- і семимісних версіях. Також пропонуватимуться версії з двигунами внутрішнього згоряння, але найбільший інтерес має викликати саме електрична версія, яка має поєднувати двигун потужністю 113 к.с. (83 кВт) з батареєю LFP (літій-залізо-фосфат) ємністю 44 кВт·год. Запас ходу становитиме близько 300 км за циклом WLTP, а максимальна потужність зарядки – до 100 кВт постійного струму (20-80% за 26 хвилин). Також буде версія зі збільшеним запасом ходу, здатна долати понад 400 км за циклом WLTP.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!