Стало відомо, для кого відновлять нульове розмитнення авто
Для українців, автівки яких знищили чи вкрали окупанти, можуть відновити нульове розмитнення. У ВР внесли відповідний законопроєкт. Як це працюватиме? Розповів Громадському радіо автоюрист Андрій Шаповалов.
Андрій Шаповалов: Цей механізм буде працювати аналогічно закону про компенсацію нерухомого майна, який втратили громадяни України через агресію РФ. Буде працювати чіткий алгоритм, який зазначатиме, що якщо є документи, які підтверджують втрату транспортного засобу саме внаслідок дій окупантів, людина може скористатися компенсацією або правом на ввіз авто з-за кордону з нульовим розмитненням.
Як довести? Якщо за вами зареєстрований транспортний засіб, але його не стало: вкрали чи знищили, перше, що треба зробити — викликати поліцію, зафіксувати факт. Потім треба написати лист до СБУ, повідомляє ampercar.com. Вони в свою чергу порушать кримінальну справу. На підставі цієї карної справи робиться товарознавча експертиза стосовно того, скільки коштувало авто. Це вже буде підставою для отримання допомоги від держави в цьому питанні.
«Станом на зараз механізму немає»
Андрій Шаповалов: Про випадки падіння частин збитих «Шахедів», наприклад, у законопроєкті нічого не зазначено. Там описані лише випадки пошкодження внаслідок російської агресії. Де-юре, випадки з «Шахедами» туди також входять, але вони не прописані. Якщо авто пошкоджено, власник може отримати до 60% коштів на відновлення.
- Всі випадки потрібно фіксувати, робити експертизи, писати заяви, звертатися до компетентних органів. Зробити це можуть довірені особи, якщо власника авто немає в місті або країні.
На жаль, станом на зараз механізму немає. Законопроєкт тільки розробляється. Але фіксувати випадки треба, документи збирати треба. Коли законопроєкт буде допрацьовано та ухвалено, власники пошкоджених або викрадених окупантами авто зможуть мати компенсацію.
Алгоритм дій:
- викликати поліцію. Поліція має скласти протокол та внести в ЄРДР інформацію щодо вашого випадку.
- порушення кримінальної справи;
- звіт-оцінка стану транспортного засобу;
- звернутися в страхову компанію;
- суд.