Сім автогігантів запускають мережу зарядних станцій, кидаючи виклик Tesla

У світі електромобільної інфраструктури США розпочинається нова ера. Ionna, спільне підприємство, створене сімома провідними автовиробниками, включаючи таких гігантів як BMW, General Motors, Honda, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz та Stellantis, оголосило про запуск своєї мережі зарядних станцій для електромобілів у Північній Америці. Цей амбітний проєкт ставить за мету як мінімум змінити ландшафт інфраструктури зарядки електромобілів і запропонувати альтернативу мережі Supercharger від Tesla.

Спільне підприємство планує відкрити щонайменше 30 000 зарядних станцій у США та Канаді, перші з яких почнуть працювати вже цього року. Ionna прагне використовувати відновлювані джерела енергії для живлення своїх станцій швидкого заряджання постійного струму (DC), тим самим надаючи постійні послуги із заряджання електромобілів. Нові зарядні станції будуть сумісні зі стандартом NACS (North American Charging Standard) від Tesla, який вже прийняли багато автовиробників, включаючи Toyota. Також на станціях Ionna зможуть заряджатися електромобілі із роз’ємами CCS (Combined Charging System).

Особливістю Ionna стане не лише широка доступність зарядних станцій, а й надання клієнтам зручних умов перебування під час заряджання, включаючи наявність туалетів, пунктів живлення та роздрібних операцій. Власники електромобілів семи автобрендів, що беруть участь у проєкті, зможуть скористатися інтегрованими функціями та сервісами Ionna через вбудовані в автомобілі та програми функції, такі як онлайн-бронювання, планування маршруту та програми для оплати.

На тлі анонсу Ionna Tesla продовжує розвивати свою мережу Supercharger, включаючи будівництво дайнерів та кінотеатрів. Однак Ionna прагне до того, щоб до кінця десятиліття стати провідною мережею зарядних станцій для електромобілів у Північній Америці, що може значно підвищити доступність та зручність використання електромобілів на континенті.

На посаді генерального директора Ionna стоїть Сет Катлер, який має досвід роботи в таких компаніях, що займаються електричною мобільністю, як EV Connect, Electrify America та General Electric (GE).

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co