Швидкі зарядки для електромобілів густо покриють усі автомагістралі Євросоюзу до кінця 2025 року

Збільшення кількості електромобілів потребує розширення відповідної інфраструктури. Рада Європейського Союзу ухвалила новий закон щодо такої інфраструктури. Згідно з ним, починаючи з 2025 року станції швидкої зарядки повинні будуть розташовуватися кожні 60 км вздовж Трансєвропейської транспортної мережі (TEN-T).

Зрозуміло, це не стосується інфраструктури в більшості міст і навіть регіонів країн ЄС, але це має дозволити суттєво розширити можливості як вантажоперевезень з використанням електричного транспорту, так і подорожей мешканців ЄС.

Якщо говорити точніше, у документі є кілька важливих положень:

  • Починаючи з 2025 року, станції швидкої зарядки електромобілів потужністю не менше 150 кВт для автомобілів і фургонів повинні встановлюватися кожні 60 км вздовж основних транспортних коридорів ЄС мережі TEN-T.
  • Зарядні станції для великовантажних електромобілів з мінімальною потужністю 350 кВт повинні розміщуватися кожні 60 км вздовж базової мережі TEN-T та кожні 100 км у більшій мережі TEN-T з 2025 року.
  • Після цього має бути повне покриття мережі до 2030 року.
  • Водневі заправні станції, що обслуговують легкові та вантажні автомобілі, мають бути розгорнуті у всіх міських районах та через кожні 200 км вздовж основної мережі TEN-T з 2030 року.
  • Морські порти, що приймають мінімальну кількість великих пасажирських суден або контейнеровозів, повинні забезпечити їх береговою електроенергією до 2030 року.
  • До 2025 року аеропорти мають забезпечити електрикою стаціонарні літаки біля всіх виходів на посадку, а до 2030 року — віддалених стоянок.
  • Водії електромобілів або транспортних засобів, що працюють на водні, повинні мати можливість легко розплачуватися в пунктах підзарядки або заправки за допомогою платіжних карток або безконтактних пристроїв без необхідності підписки.
  • Операції зі стягнення плати мають включати повну прозорість цін.
  • Оператори станцій підзарядки або заправки повинні надавати споживачам повну інформацію за допомогою електронних засобів про наявність, час очікування або ціну на різних станціях.

Як можна бачити, більшість положень стосуються саме Трансєвропейської транспортної мережі. При цьому в документі є й положення щодо водневих автомобілів, що досить цікаво з огляду на те, що цей ринок досі перебуває в зародковому стані.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co