Штрафи за доносом вже вступили в дію

В Україні запрацював мобільний додаток “Поліцейський в смартфоні”. Програма дозволяє водіям фіксувати порушення правил дорожнього руху з боку інших автомобілістів. Мало того, поліція вже почала виписувати порушникам штрафи.

Додаток дозволяє зручно знімати на смартфон факти порушень ПДР та пересилати відео в поліцію. При цьому зазначається, що авторам записів гарантована анонімність.

Нагадаємо, що з літа 2020 року додаток працював в тестовому режимі та її вже встановили 16 тисяч українців. Тепер же поліціянти почали використовувати надіслані відео як докази та карати порушників. Відповідно до закону “Про звернення громадян”, поліція зобов’язана прийняти заяву про порушення закону та протягом 30 днів повідомити заявника про результати. Якщо провина буде доказана – правопорушника очікує штраф за анонімним доносом.

Зокрема, заступник начальника управління патрульної поліції Броварів Юрій Ющенко повідомив, що програма дозволила виявляти набагато більше порушень ПДР, бо зараз у кожного є смартфон з камерою чи відеорегістратор на авто. Механізм притягнення до відповідальності наступний – порушників викликають в поліцію та демонструють їм відео: якщо докази очевидні, ті визнають провину та погоджуються сплатити штраф.

Як раніше писав AMPERCAR, українським водіям пропонують “стукати” на порушників ПДР.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело mozaika.dn.ua