Що робити автомобілісту, який збив собаку чи кота

Згідно з Правилами дорожнього руху, наїзд на тварину в більшості випадків кваліфікується як ДТП. Якщо збитий собака чи кішка комусь належали, то ця подія тягне за собою моральну й матеріальну шкоду для господаря.

Водій, який скоїв наїзд, зобов’язаний зупинитися, вийти з машини, зафіксувати місце аварії та зателефонувати в поліцію. Якщо водій покине місце ДТП, він буде притягнутий до адміністративної відповідальності (ч. 2 ст. 12.27 КоАП). Покаранням для автомобіліста буде позбавлення водійських прав на термін від 6 до 18 місяців або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Варто зазначити, якщо на місці аварії присутній господар постраждалої собаки, то автомобілісту необхідно переговорити з ним та надати посильну допомогу, доставити тварину до найближчої ветлікарні. Крім того, водій, який скоїв наїзд на пса чи кішку, оплачує й лікування годованця.

Якщо власник авто має страховий поліс КАСКО, то може розраховувати на виплату страховки. Страхова компанія виплатить гроші на ремонт автівки, але для цього буде потрібно представити правильно оформлені документи. Важливий нюанс – наявність фотографій та відеоматеріалів з місця ДТП.

Як зазначають юристи, майнову цінність в контексті ДТП мають й інші домашні тварини та птахи: корови, кози, коні, качки, кури та інші. Юридичні особи та громадяни зобов’язані відшкодувати шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки, тобто транспортним засобом.

Якщо автомобіліст збив дику тварину, то це теж класифікується як ДТП. Власником лосів, кабанів, вовків, лисиць й інших мешканців природного світу є держава. Про це йдеться в статті 1 Закону України “Про тваринний світ”.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело intermobi